ما در اینجا به افزایش عمر هندزفری با 11 روش تضمینی پرداخته ایم زیرا امروزه هندزفری یکی از لوازم جانبی مهمی به شمار می رود ، زیرا وسیله ای است که مورد نیاز عموم می باشد ولی متاسفانه از روی اشتباهاتی که در نگهداری آن ها انجام می دهیم سریعا خراب می شوند که یک نمونه عمده قطع شدن یکی از صداهای گوشی آن (راست یا چپ) می باشد و به همین خاطر مجبور به تهیه دوباره آن می شویم ، اما ما در اینجا به نکاتی بسیار اساسی نحوه نگه داری از آن ها را ارائه داده ایم که با رعایت آنها ماندگاری هندزفریتان تا ماه ها بیش تر افزایش پیدا کند.

1. برای افزایش عمر هندزفری پوشش پلاستیکی آن را بکشید نه کابل را

افزایش عمر هندزفری

وقتی می خواهید هندزفری را از گوشیتان جدا کنید آن را از قسمت بالای جک که در عکس مشخص شده است بگیرید نه از کابلش ، زیرا اگر اشتباه عمل کنید کابل هندزفریتان دچار صدمه خواهد شد و این از اصلی ترین دلیلی است که باعث می شود کلا یک گوش هندزفریتان کار کند، اگه از دستگاه اپل دارید بد نیست خرید شارژر آیفون را انجام دهید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   بهترین کیبورد اندروید

2. آن را آرام و محکم بکشید بجای تند کشیدن

اگر جک هدفونتان گیر کرده یا به سختی در می آید ، آن را به آرامی و با نیروی ثابت در بیاورید ، زیرا سریع بیرون کشیدن یا با لرزش اینکار را کردن باعث کاهش عمر هندزفری شما می شود.

3. به هیچ وجه آن را روی زمین رها نکنید

افزایش عمر هندزفری

گذاشتن هندزفری بروی زمین آن را کاملا مستعد خراب شدن می کند و خیلی راحت راه صدمه رسیدن به آن را باز کرده اید ، خیلی بهتر است آن را روی میز یا جایی که امکان وارد شدن فشار به آن نیست بگذارید و این یکی از نکته های مهم در افزایش عمر هندزفری می باشد.

4. خودداری از اتصال بی مورد هندزفری به گوشی

افزایش عمر هندزفری

سعی کنید زمانیکه استفاده ای از هندزفریتان ندارید آن را بی جهت به گوشی خود وصل نکنید ، و مسبب زودتر از کار افتادن آن نشوید چون همین کار موجب آسیب رسیدن به مدارها و خازن های درونش می شود.

5. قبل آنکه آن را در جیب بزارید

افزایش عمر هندزفری

اگر دقت کرده باشید هنگامی که آن ها را از جیبتان در میاورید دچار گره خوردگی و درهم رفتگی بسیار می شوند و همین می تواند به اتصال کابل ها صدمه بزند و باعث زودتر خراب شدن آن شود ، پس خیلی بهتر است قبل از آنکه آن را در جیبتان قرار دهید آن را شکل گرد در آورید تا درهم گره نخورد و تحت فشار قرار نگیرد ، این کار در افزایش عمر هندزفری بسیار موثر می تواند باشد.

6.برای افزایش عمر هندزفری از تماس آن با آب خودداری کنید

افزایش عمر هندزفری

مانند تمام لوازم الکترونیکی نسبت به آب حساس هست و با کوچکترین تماس دچار خرابی می شود ، در صورت تماس آن با آب فورا آن را خشک نموده سپس کمی الکل به بخش های نفوذ پذیر آن بریزید و بعدش چند ساعتی در مجاورت هوا قرار دهید تا کامل خشک شود ، با اینکار تا حدی از رسیدن آسیب های جزئی جلوگیری کرده اید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   مشخصات کابل و شارژر اصلی سامسونگ

7. با هندزفری به خواب نروید

با این عمل اشتباه نه تنها به گوش خود آسیب رسانده اید بلکه باعث کاهش عمر هندزفری خود شده اید زیرا در خواب ممکن است هندزفریتان خم شود یا تا بخورد ، در کل برای افزایش عمر هندزفری حتما بهاین نکته توجه فرمایید.

8. برای هندزفریتان کیف تهیه کنید

افزایش عمر هندزفری

با یک تیر چند نشان بزنید با تهیه کیف هندزفری خود را در برابر گره خوردگی ، فشار ، آب و رطوبت و… حفظ نموده اید و به اصل افزایش عمر هندزفری  عمل نموده اید، خیلی خوب است چنین چیزی برای هندزفریتان خریداری کنید که پس از استفاده درون آن قرار دهید، معمولا کسانیکه اقدام به خرید هندزفری AKG نموده اند بیشترین رضایت را از انتخاب خود داشته اند.

9.از دیگر نکات افزایش عمر هندزفری از محافظ کابل استفاده کنید

افزایش عمر هندزفری

اگر هندزفریتان برایتان ارزشمند است و با قیمت بالا آن را خریداری کرده اید ، با تهیه محافظ می توانید در برابر ضربه و تا خوردگی های شدید مقاوم سازید ، و کابل کمتر دچار کج شدگی و گره خوردگی می شود و تا حدی با نصبش بروی آن از کابلش محافظت کرده اید و از دیگر نکات برای افزایش عمر هندزفری است.

10. قبل از اتصال هندزفری گوشیتان بی صدا باشد

افزایش عمر هندزفری

قبل از اینکه متصل نمایید می بایست صدای گوشیتان را قطع کنید بعد از اتصال می توانید صدا را پخش کنید و متاسفانه این اشتباه رایجی است که خیلی از افراد از روی ناآگاهی انجام می دهند.

خرید هندزفری اپل اصل 

پیشنهاد ما برای مطالعه:   صفر تا صد نحوه رجیستری گوشی

11. برای افزایش عمر هندزفری صدا را بیش از حد زیاد نکنید

سعی کنید صدا را از عدد 8 یا 9 بالاتر نبرید (همان حدی که هشدار صدا برایتان آمد) ، با افزایش صدا بیشتر از حد معمول اسیپیکر های هندزفری شما دچار افت کیفیت و نیمسوز شدن می شوند و یکی از علت های اصلی پایین آمدن کیفیت پخش صدا می باشد ، و اگر این مساله برایتان اهمیت از تنظیم صدا به بیشترین مقدار جدا خودداری کنید ، در کنار آن کمی برای سلامت شنیداریتان ارزش قائل شوید.

امیدوارم مقاله آموزشی تهیه شده توسط علی پخش که در رابطه با افزایش عمر هندزفری ارائه شده است برایتان آموزنده باشد بازهم سوالی در این باره داشتید در بخش نظرات ذکر نمایید.

سوالات متداول: 

برای افزایش عمر هندزفری چه نکاتی را باید رعایت نماییم؟

اولین رکن برای افزایش عمر هندزفری این است که از قسمت کانکتور یا سری آن محافظت کنیم زیرا با وارد شدن کوچک ترین فشار به این قسمت شاهد نیمسوز شدن یکی از گوش‌ها و سایر مشکلات دیگر خواهیم شد …

اشتباهاتی که منجر به خراب شدن هندزفری می‌شوند کدامند؟

از نمونه‌های آن می‌توان به جدا کردن هندزفری از قسمت سیم اشاره نمود چراکه این امر ما منجر به پارگی سیم و سایر صدمات دیگر خواهد ‌شد، همچنین یادتان باشد که تا قبل از اتصال هندزفریتان حتما آن را در حالت بی صدا قرار دهید.

چه هندزفری انتخاب کنیم که طول عمر بالایی داشته باشد؟

کمپانی‌های مختلفی در عرصه ساخت و تولید هندزفری و هدفون فعالیت دارند ولی اگر بخواهیم که بهترین برند را به شما معرفی نماییم آن AKG است، بنابراین اگر به دنبال مدلی مرغوب و ایده آل می‌گردید خرید هندزفری AKG بهترین گزینه است.

 

3.8/5 - (5 امتیاز)
‫4.8/5 ‏‫(6 نظر)‬