امروزه نیز که تلفن همراه یکی از ابزار های بسیار ضروری ما به شمار می روند و در انجام برخی امور بسیار وابسته به آن می باشیم ولی با خاموش شدن یا تمام شدن شارژ آن همه چیزمان بهم می خورد و در انجام بسیاری از کارها دچار مشکل می شویم ، بنابراین ما اینجا هستیم تا 11 راهکار کاملا تضمینی برای افزایش عمر باتری سامسونگ به شما پیشنهاد کنیم.

با توجه به افزایش کارکرد پردازنده ها و بزرگتر شدن اندازه صفحه نمایش گوشی سامسونگ می بایست شاهد افزایش ظرفیت باتری ها نیز باشیم ولی متاسفانه اینگونه نبوده که باتری های لیتیومی به اندازه کافی پیشرفت نکرده اند ، پس خیلی به نفع شما میباشد که به راهنمایی های ما توجه کنید.

1.تغییر رنگ صفحه به مشکی

اگر صفحه نمایش شما OLED می باشد این را بدانید با تیره بودن رنگ نمایشگر قابلیت غیر فعال کردن پیکسل های نمایش را پیدا می کند که می تواند مصرف باتری شما را تا حد مطلوبی کاهش دهد و در نتیجه نقش مهمی در افزایش عمر باتری سامسونگ داشته باشد.

برای استفاده از این قابلیت کافیست کاغذ دیواری (wallpaper) تیره انتخاب کنید یا حالت شب را که در برخی برنامه ها مانند تلگرام و توییتر هنگام استفاده از آنها فعال نمایید ، البته برخی گوشی های نسل جدید خود دارای قابلیت فعال نمودن حالت شب در تصویر زمینه دارا می باشند.

افزایش عمر باتری سامسونگ

2.روشن شدن خودکار WiFi را غیر فعال کنید

در نسخه های بروزرسانی شده اندروید این قابلیت جدید افزوده شده است هنگامیکه که وای فای خود را روشن می کنید دستگاه شما به صورت خودکار به شبکه هایی که توانایی دسترسی به آنهارا دارد (وای فای هایی که رمز اونارو دارید) متصل می شود ، ولی همین مقدار زیادی از باتری شمارا مصرف می کند.

برای افزایش عمر باتری سامسونگ مراحل برای غیر فعال کردن آن را طی کنید:

تنظیمات (settings) > اتصالات (connections) > وای فای (wifi) > پیشرفته (advanced) > روشن شدن خودکار وای فای (Turn on WiFi automatically) را غیر فعال کنید.

افزایش عمر باتری سامسونگ

3.کاهش رزولیشن (پیکسل) صفحه نمایش

اگر با تیره کردن صفحتان که در بالا توضیح دادم موافق نیستید یا برای صرفه افزایش عمر باتری سامسونگ در کنار آن شما می توانید با کاهش وضوح صفحه باعث صرفه جویی در مصرف باتریتان شوید ، که این کار را می توانید با برنامه Pixoff انجام دهید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   گردگیری کیس کامپیوتر

به شکلی که زمانیکه شما فیلمی را با کیفیت HD یا FullHD تماشا می کنید با اینکه نیمی از پیکسل های آن را خاموش کرده اید ولی بازهم متوجه این کاهش وضوح نخواهید شد.

افزایش عمر باتری سامسونگ

4.دستیار گوگل را خاموش کنید

در کنار آنکه دستیار گوگل بسیار مفید و کار راه انداز می باشد بدلیل آنکه مدام موقعیت مکانیتان پیدا می کند و اعلانات را از گوگل دریافت می کند و پیوسته در حال اطلاع رسانی آن ها به شما می باشد همین موجب مصرف بسیار زیاد باتریتان می شود ، پس خیلی بهتر است برای افزایش عمر باتری سامسونگ اگر از آن کاربری خیلی خاصی ندارید آن را خاموش نمایید.

خاموش کردن آن بدلیل مراحل طولانی که دارد کمی سخت است ، اما ما در اینجا مراحلی که شما باید طی کنید را بازگو کرده ایم:

در ابتدا باید وارد برنامه گوگل شوید > سپس به بخش More بروید > به setting بروید > وارد Google assistant شوید > در آنجا به قسمت Assistant مراجعه کنید > در پایین صفحه در زیر Assistant devices بروی Phone کلیک  کنید > حالا گزینه Google assistant را غیر فعال نمایید.

افزایش عمر باتری سامسونگ
افزایش عمر باتری سامسونگ

5.تنظیمات همگام سازی (Sync Settings)

از آنجا که برنامه ها دائما در حال تازه سازی می باشند همین عاملی است که مدام این اعلانها برایتان ظاهر شوند و تا حد زیادی از باتری شما مصرف شود.

اگر اعلانها یا Notifications برایتان مهم نیستند و آن هارا به عنوان مزاحم می دانید و به آنها توجهی ندارید ، می توانید به راحتی از شر آنها خلاص شوید و گام دیگری از افزایش عمر باتری سامسونگ بردارید.

برای غیر فعال سازی اعلانات ابتدا:

وارد تنظیمات (setting) شده > وارد حساب ها و پشتیبان گیری شوید (Accounts and backup) شوید > سپس وارد حساب ها (Accounts) شده > در پایین صفحه همگام سازی خودکار (Auto sync data) را غیر فعال نمایید.

در این حالت زمانی که وارد برنامه مورد نظر می شوید از رخداد های پیش آمده باخبر می شوید  و محتوای جدید را مشاهده کنید.

افزایش عمر باتری سامسونگ

6.حواستان به GPS باشد

یکی از دلایل شایع در مصرف باتری روشن بودن GPS می باشد ، پس خیلی بهتر است زمانی که کاری با آن ندارید آن را خاموش کنید.

در کنار آن خیلی بهتر است اجازه دسترسی به موقعیت مکانی به برنامه هایی که نیاز به آن ندارند را بردارید.

برای انجام این کار کافیست:

به تنظیمات رفته > برنامه ها > روی برنامه مورد نظر کلیک کنید > بخش اجازه ها (permissions) > گزینه موقعیت مکانی (GPS) را لغو کنید.

افزایش عمر باتری سامسونگ
افزایش عمر باتری سامسونگ

7.استفاده از برنامه وب پیشرو

یکی از روش های بسیار خوب در حفظ عمر باتری استفاده از این برنامه می باشد ، کارکرد آن به صورت می باشد که بر روی مرورگرتان و یا صفحه اجتماعی موردنظرتان نصب می شود و وبسایتی که همیشه وارد آن می شوید و نیاز به دسترسی به آن دارید بروید سپس آن صفحه را ذخیره نمایید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   سامسونگ knox چیست؟

بعد از آن دیگر نیاز خود را معطل کنید زیرا آن را سریعا آن چیز مدنظرتان را در آیکون برنامه هایتان پیدا می کنید و این کارتان صرفه جویی خوبی در زمان و افزایش عمر باتری سامسونگ می باشد.

افزایش عمر باتری سامسونگ

8.حواستان به برنامه های در حال اجرا باشد

برخی از برنامه ها حتی هنگامی که از آن ها خارج می شوید یا هنگامی گوشیتان روشن می کنید در حال اجرا یا در حالت Run می باشند و دائما پردازنده هارا درگیر خود میکنند همین موجب می شود که باتری شما سریع تر خالی شود و زودتر شارژتان تمام شود.

شما در اینجا دو راه دارید یا آنکه برنامه را پاک کنید یا از راه بهتر دیگری می توانید این مشکل را رفع کنید و مقدار شارژی که یک برنامه مصرف می کند را محدود کنید اگر که افزایش عمر باتری سامسونگ برایتان مهم می باشد فقط کافیست تنها مراحل ذکر شده را انجام دهید :

اول وارد تنظیمات خود شوید > برنامه ها > برنامه ای که همیشه فعال است را پیدا کنید > به بخش باتری ها رفته (battery) > اجازه به فعالیت در پس زمینه (Allow background activity) را غیر فعال نمایید.

 در گوشی های قدیمی اندروید که این قابلیت وجود ندارد شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن هایی مثل Greenify این کار را به سادگی انجام دهید که به طور اتوماتیک جلوی مصرف چنین برنامه ها را می گیرد ، ولی پیشنهاد ما این می باشد که اگر گوشی شما بروز است بهتر است از خوده تنظیمات اقدام به انجام آن کنید.

افزایش عمر باتری سامسونگ
افزایش عمر باتری سامسونگ

9.مدیریت مصرف اینترنت برنامه (Application data usage)

مانند بالا برنامه هایی که از آن ها  استفاده خاصی ندارید را می توانید با انجام راهکاری که به شما می خواهم بگویم بروی آن عمر باتری خود را افزایش دهید ، لازم است اجازه به مصرف اینترنت همراه در پس زمینه خاموش کنید.

برای انجام آن مانند مرحله 8 باید عمل کنید ولی زمانی که وارد برنامه که می شوید:

باید به بخش اینترنت موبایل (mobile data) بروید > اجازه به مصرف اینترنت همراه پس زمینه (Allow background data usage) را غیرفعال نمایید که معمولا این کار بسیار جوابگو می باشد.

افزایش عمر باتری سامسونگ

10.نظارت بر برنامه هایی که مصرف باتری بالایی دارند

برخی برنامه های اندرویدی ممکن است استفاده خاصی از آن ها نداشته باشید ولی مصرف باتری بسیار بالایی دارند و برای افزایش عمر باتری سامسونگ بسیار به نفعتان است که آن هارا حذف نمایید حالا بد نیست که چند نمونه از این برنامه ها را به شما معرفی کنیم : اسنپ چت (snap (chat ، نتفیلیکس (Netfilix) ، برنامه کلین مستر (Clean Master) ، وی چت (Wechat) و حتی خوده برنامه DU Battery Saver  

پیشنهاد ما برای مطالعه:   بهترین کیبورد اندروید

در کل برای تشخیص چنین برنامه هایی که مصرف بالایی دارند کافیست:

در منوی تنظیمات > باتری > هشدار های استفاده (usage alerts) رفته سپس می توانید در آنجا برنامه هایی که مصرف بالایی دارند را مشاهده کنید.

افزایش عمر باتری سامسونگ

اگر قصد پاک کردن آن برنامه هارا ندارید می توانید برنامه های مورد نظر توقف اجباری (Force stop) نمایید ولی امکان دارد با این کارتان برنامه تا زمانیکه اقدام به ریستارت دستگاه خود نکرده اید به خوبی کار نکند.

11.راهکار های دیگر برای افزایش عمر باتری سامسونگ

شاید خیلی از آن هارا شنیده باشید ولی من دوباره برایتان بازگو میکنیم

1. کاهش روشنایی صفحه

2. خودداری از روشن گذاشتن های بی جهت وای فای و بلوتوث

3.قرار دادن در موبایل حالت پرواز

4.استفاده از مسنجرهایی مانند فیسبوک

5.قرار دادن در حالت سایلنت و کاهش صدای آن

6.فعالسازی حالت Power mode

7.استفاده از برنامه های موثر : Battery doctor ، Power battery ، Super battery و…

افزایش عمر باتری سامسونگ

نکته: در آخر این مطلب افزایش عمر باتری سامسونگ استفاده از شارژر مرغوب و مناسب یکی از عوامل تاثیرگزار دیگری است که تا بحال به آن اشاره ای نشده است ، که می توانید کلگی و کابل معمولی و تایپ سی اورجینال اندروید را می توانید از اینجا خریداری کنید.

سوالات متداول: 

برای افزایش عمر باتری سامسونگ چه راهکارهایی وجود دارد؟

برای افزایش عمر باتری سامسونگ ملزم به رعایت چند نکته پایه نظیر کاهش روشنایی صفحه و جلوگیری از روشن ماندن بی رویه وای فای و اینترنت خط همراه هستیم، ولی در اینجا نکات بسیار مهمی ذکر شده اند که در روشن ماندن طولانی مدت دستگاهتان کمک شایانی می‌کنند.

علت کاهش عمر باتری سامسونگ چیست؟

شامل عوامل متعددی می‌شود اما اگر بخواهیم اصل ترین علت را بگوییم، اینکه دستگاهمان به شارژ باشد و همزمان از آن استفاده نماییم بسیار آسیب زننده است.

مقدار پیشنهادی نگه داشتن شارژ باتری چه قدر است؟

سعی نمایید که معمولا مقدار شارژ باتریتان را بین 10 تا 90 درصد نگه دارید، زیرا با به 100 رسیدن باتری عامل شوک خوردن به آن فراهم می‌شود و با به 0 رسیدن موجب از بین رفتن سلول‌های باتری به مرور زمان خواهد شد

آیا استفاده از شارژ سریع برای دستگاه آسیب رسان است؟ 

خیر، منتهی قبل از خرید شارژر فست شارژ می‌بایست از همخوانی شارژر با دستگاهتان مطمئن شوید. 

5/5 - (3 امتیاز)
‫5/5 ‏‫(2 نظر)‬