هک شدن گوشی از کجا شروع می شود

با ما همراه باشید که تا نشان دهم از کجا بفهمیم گوشی هک شده و راحل هایی نیز برای رفع این مشکل برایتان بیان کرده ایم.

با توجه به این که گوشی های هوشمند ما کیف پول های جدید بوده و حاوی گنجینه ای از اطلاعات شخصی و مالی هستند وجود نقضی می تواند شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.

دستگاه شما سریعا شارژ خود را از دست می دهد یا به طور ناگهانی خاموش و روشن (restart) می کند.

یا متوجه تماسهای خروجی شده اید که هرگز شماره گیری نشده است.

در این موارد احتمالا گوشی هوشمند شما هک شده است.

اما خیالتان راحت ما روش تشخیصی که از کجا بفهمیم گوشی هک شده و راه های رفع آن را برای شما ارائه داده ایم.

آنها همچنین می توانند به هر کلمه عبور ذخیره شده در تلفن دسترسی داشته باشند، به طور بالقوه درب حساب های حساس مالی را باز می کنند.

محققان یک روش برای اینکه از کجا بفهمیم گوشی هک شده ارائه کرده اند و آن هم نصب برنامه های پیام رسان ها که یکی از دلایل هک شدن می باشد.

که برنامه های خرابکارانه آندروید را  با برنامه های قانونی امن پیام رسان، از جمله WhatsApp و Signal است فریب هزاران نفر را در حدود 20 کشور به نصب آن.

این برنامه ها از طریق یک وبسایت به نام Secure Android دانلود شد و بعد از نصب، دسترسی هکرها به عکس ها،اطلاعات مکان، ضبط صوتی و محتوای پیام را به هکرها داد.

با توجه به تکنولوژی EFF Staff Cooper Quentin ، توجه داشته باشید که نرم افزارهای مخرب شامل سوء استفاده از نرم افزار پیچیده نیستند ، بلکه فقط نیاز به “اجازه دسترسی که خودتان به آن برنامه میدهید ، و نه اینکه متوجه شوند که آنها حاوی نرم افزارهای مخرب هستند.

” (مطابق عکس زیر)

هک گوشی

برای جلوگیری از هک شدن گوشی تا جایی که میشه حتما از فروشگاه برنامه های رسمی از قبیل App Store یا Google Play دانلود کنید – مثلا برنامه های پیام رسانی ایمن که به مردم اجازه می دهند به طور مخفیانه ارتباط برقرار کنند.

چگونه هک می شویم

  (تحت کنترل و جاسوسی قرار گرفتن)

از کجا بفهمیم گوشی هک شده

در سراسر هیئت مدیره، نرم افزارهای مخرب تلفن همراه در حال ظهور بوده است، هنگامی که این بدافزار آنلاین است دیگر مجرمان نیز می توانند از دستگاه های خطرناک استفاده کنند.

تروجان می تواند شامل نرم افزارهای جاسوسی است که محتوای دستگاه را نظارت می کند.

سپس برنامه های جاسوسی تجاری که نیاز به دسترسی فیزیکی برای دانلود به تلفن ندارند ،اغلب توسط افرادی که شناخته شده به قربانی مانند اپل ممکن است کمتر به هک ها مبتلا باشد اما آنها نیز کاملا ایمن نیستند،و اگر آیفون در حال جیلبریک بوده است (که باعث افزایش خطر ابتلا به هک شدن) می شود.

خرید جک تایپ سی اصلی سامسونگ

 

نشانه های هک شدن گوشی کدامند

آیا دستگاه شما در کار کردن کندتر است، صفحات وب و برنامه ها به سختی بارگذاری شوند ممکن است یک برنامه مخرب دریافت کرده اید یا روی یک لینک خطرناک در یک پیام متنی کلیک کرده اید و گاهی اوقات موجب گرم شدن تلفن می شود، حتی زمانی که ازآن استفاده نمی کنید.

هک گوشی

1) پیدا شدن برنامه هایی که آن هارا دانلود نکرده اید

بهترین راه برای تشخیص از کجا بفهمیم گوشی هک شده این است اگر شما برنامه هایی را که دانلود نکرده اید، یا تماس ها، متون و ایمیل هایی که ارسال نکردید پیدا می کنید، احتمالا هکر در سیستم شما است.

آنها ممکن است از دستگاه شما برای ارسال تماس با میزان حق بیمه یا پیام یا گسترش نرم افزارهای مخرب به مخاطبین خود استفاده کنند.

2) پنجره های بازشو یا محافظ صفحه نمایش عجیب

تروجان همچنین می تواند در پشت پاپ آپ های اسپم، تغییرات در صفحه اصلی شما یا نشانک ها در وب سایت های مشکوک باشد.

در حقیقت، اگر شما تغییرات پیکربندی را شخصا انجام ندهید این یکی دیگر از نکاتی است که گوشی هوشمند شما هک شده است.

3) کاهش قابل توجه در عمر باتری

در حالی که عمر باتری تلفن به طور ناگهانی در طول زمان کاهش می یابد یک گوشی هوشمند که از طریق نرم افزارهای مخرب به خطر افتاده است ممکن است شروع به نمایش عمر مفید آن کند.

این به این دلیل است که نرم افزارهای مخرب یا جاسوسی ممکن است از منابع تلفن برای اسکن دستگاه و انتقال اطلاعات به سرور خودشان استفاده کنند.

هک گوشی

4) عملکرد ضعیف

آیا تلفن شما غالبا یخ زده یا برنامه های خاصی را به سختی باز می کند؟

این می تواند به نرم افزارهای مخرب منتهی شود که منابع تلفن را بیش از حد بارگذاری می کند یا با برنامه های دیگر هم مربوط است.

(همانطور که با کاهش عمر باتری، بسیاری از عوامل می توانند باعث کاهش مصرف گوشی شوند) یکی دیگر از راه هایی که تشخیص دهیم از کجا بفهمیم گوشی هک شده شناسایی عملکرد ضعیف دستگاه می باشد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   هندزفری تایپ سی چیست

5) پر شدن حافظه گوشی

یکی دیگر از نشانه های تلفن به خطر بیافتد حافظه گوشی به مقدار زیاد و غیر طبیعی پر شده باشد،که می تواند از نرم افزارهای مخرب یا برنامه در حال اجرا در پس زمینه باشد و اطلاعات را به سرور خود ارسال کند.

هک گوشی

6) تماس های خروجی یا متون که ارسال نکرده اید

اگر لیستی از تماسها یا متون را به شماره هایی که نمی دانید می بینید احتیاط کنید ، این می تواند شماره هایی باشد که نرم افزارهای مخرب تلفن شما را مجبور به تماس می کنند.

و برای اینکه متوجه شویم از کجا بفهمیم گوشی هک شده این است که دستگاه ما خودکار شروع به برقراری تماس می کند.

7)افزایش پاپ آپ ها

در حالی که همه پاپ آپ ها به این معنا نیست که گوشی شما هک شده است، هشدارهای پاپ آپ ثابت می تواند نشان دهنده این باشد که تلفن شما با ابزار تبلیغاتی آلوده، یک نوع بدافزار است که دستگاه را مجبور می کند تا صفحات خاصی را که درآمد را از طریق کلیک درآورده ، مشاهده کنند.

حتی اگر یک پاپ آپ نتیجه یک تلفن آسیب دیده باشد، ممکن است بسیاری از پیوندهای فیشینگ که کاربران را به نوعی در اطلاعات حساس پرینت می دهند یا نرم افزارهای مخرب بیشتری را دانلود کنند.

اکثریت قریب به اتفاق این پنجره ها را می توان با بستن پنجره خنثی کرد هرچند مطمئن شوید که روی X راست کلیک کرده اید، زیرا بسیاری از آنها طراحی شده اند تا کاربران را به سمت کلیک کردن بر روی یک دامنه متصل کنند.

بنابراین یکی از راه های دیگر برای تشخیص از کجا بفهمیم گوشی هک شده این است که متوجه افزایش اندازه زیادی از پاپ آپ ها می شویم.

8) فعالیت غیر معمول در هر حساب کاربری مرتبط با دستگاه

اگر یک هکر به گوشی شما دسترسی داشته باشد، آنها همچنین به حسابهای خود دسترسی دارند از رسانه های اجتماعی به ایمیل به شیوه های مختلف و یا برنامه های مختلف متوجه تغییراتی می شوید.

این می تواند خود را در فعالیت در حساب های خود، مانند بازنشانی رمز عبور، ارسال ایمیل،علامت گذاری ایمیل های خوانده نشده و علامت گذاری آنان یا ثبت نام برای حساب های جدید که ایمیل تأیید آنها در صندوق پستی شما نشان دهد.

ایده خوبی است که رمزهای عبور خود را بدون نیاز به به روزرسانی در تلفن خود تغییر دهید، قبل از انجام یک پیغام امنیتی بر روی گوشی خود مشاهده کنید.

با گوشی هک شده خود چه کنیم

اگر هر یک از این علائم یک گوشی هوشمند هک شده را تجربه کرده باشید اولین گام نخست این است که یک برنامه امنیتی تلفن همراه را دانلود کنید.

برای اندروید، ما دوست داریم Avast، که نه تنها برای نرم افزارهای مخرب اسکن می کند، بلکه یک مسدود کننده تماس، فایروال، VPN و یک ویژگی برای درخواست پین را هر بار استفاده می کند که برنامه های خاصی استفاده می شود جلوگیری از باز شدن برنامه های مخرب از برنامه های حساس مانند بانکداری آنلاین شما.

چه کسانی گوشی شما را هک می کنند؟

کسانی مارو هک می کنند

در حال حاضر، جاسوس دولتی چنین عذاب آور است که ما ممکن است به این باور نرسد که  تماس تلفنی ما را از بین میبرد یا FBI میتواند هر زمان که میخواهد کامپیوترهایمان را هک کند.

با این وجود، دیگر فن آوری ها و انگیزه ها برای هکرها، مجرمان و حتی افرادی که ما می دانیم، مانند همسر یا کارفرمایان، برای هک کردن به گوشی های ما و تداوم حریم خصوصی ما وجود دارد.

راه هایی که می توان گوشی شما  هک کرد

این سوال که از کجا بفهمیم گوشی هک شده را پاسخ دادیم حالا نوبت این است که بگوییم چگونه ما را هک می کنند.

از نقصهای هدفمند و سوءاستفاده از فرصت طلب برای داده های ناامید کننده، در اینجا هفت راه وجود دارد که کسی می تواند بر روی تلفن همراه شما جاسوسی کند – و آنچه شما می توانید در مورد آن انجام دهید.

برنامه های جاسوسی

برنامه های نظارت بر روی تلفن همراه طراحی شده اند که به طور مخفیانه مکان مکالمه و ارتباطات خود را با یکدیگر پیگیری می کنند.

بسیاری از آنها به شرکای مشکوک یا کارفرمایان بی اعتمادی تبلیغ شده اند، اما همچنان بیشتر به عنوان یک ابزار قانونی برای والدین مربوط به ایمنی به منظور نگهداری زبانه ها بر روی بچه هایشان تبلیغ می شوند.

چنین برنامه هایی می توانند از طریق پیام های متنی، ایمیل ها، تاریخچه اینترنت و عکس ها از راه دور استفاده شوند.

تماس های تلفنی و مکان های GPS را وارد کنید برخی ممکن است حتی میکروفون گوشی را رها کنند تا مکالمات شخصی را ثبت کنند.

در واقع، تقریبا هر چیزی که یک هکر می تواند می خواهد با تلفن شما انجام دهد، این برنامه ها اجازه می دهد.

و این فقط حرف خالی نیست. هنگامی که ما برنامه های جاسوسی تلفن همراه را در سال 2013 بررسی کردیم، متوجه شدیم که آنها می توانند همه چیزهایی را که قول داده اند، انجام دهند. بدتر از همه، برای هر کسی که نصب شد، آسان بود و کسی که در جاسوسی قرار داشت نظارت کامل بر همه چیز داشت.

و سوال این که از کجا بفهمیم گوشی مان به این شکل هک شده است.

“شاخص های بی شماری از یک برنامه جاسوسی پنهانی وجود ندارد ممکن است ترافیک اینترنت بیشتری را در صورت حساب خود مشاهده کنید یا عمر باتری آن ممکن است کوتاه تر از معمول باشد ، زیرا برنامه به شخص ثالث گزارش همه چیز را می دهد،”

دلایل رخ دادن آن

برنامه های جاسوسی در Google Play و همچنین فروشگاه های غیر رسمی برای iOS و برنامه های آندروید در دسترس هستند و برای هر کسی که با گوشی شما (و انگیزه ای) برای دانلود آن دارد دسترسی بسیار آسان است.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   تعمیر سیم شارژر سامسونگ

و این ها نقش مهمی در هک شدن گوشی دارند.

چگونه از خودتان محافظت کنید

از آنجا که نصب برنامه های جاسوسی نیاز به دسترسی فیزیکی به دستگاه شما دارد، قرار دادن کد گذرواژه در تلفن شما، احتمالا کسی که بتواند به گوشی شما دسترسی پیدا کند به وضوح را کاهش می دهد.

آیفون خود را فراموش نکنید،یکی از برنامه نویسان معتبر در این رابطه گوید:اگر یک دستگاه جیلبریک نباشد، تمام برنامه ها نشان داده می شوند.

برنامه های جاسوسی قادر به پنهان کردن عمیق در دستگاه هستند و اگر نرم افزار امنیتی بتواند آن را پیدا کند، بستگی به پیچیدگی برنامه جاسوسی دارد [زیرا نرم افزار امنیتی برای تروجان های شناخته شده اسکن می کند). “

و در اینکه از کجا بفهمیم گوشی شما هک شده می تواند بسیار مفید باشد.

برای تلفن های هوشمند، حاصل اطمینان از اینکه گوشی شما جیلبریک نیست و همچنین از برنامه های جاسوسی به گوشی شما منتقل نمی کند از آنجا که چنین نرم افزاری که با عملکردهای سیستم سطح را تضمین می کند، آن را در فروشگاه App قرار نمی دهد.

یک برنامه امنیتی تلفن همراه را دانلود کنید که در تشخیص اینکه از کجا بفهمیم گوشی هک شده برای دستگاه های اندروید و ios نصب آنتی ویروس می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

فیشینگ یا پیام

هک گوشی

این که آیا این یک متن است که ادعا می شود از موسسه مالی شما باشد و یا یک دوست شما را تحریک کند تا این عکس شما را در شب گذشته بررسی کند، پیامک هایی حاوی لینک های فریبکارانه که به منظور پاک کردن اطلاعات حساس (به اصطلاح فیشینگ یا فریب شناخته می شوند) گوشی های آندروید نیز ممکن است به پیام های با لینک برای دانلود برنامه های مخرب سقوط کنند.

چنین برنامه های مخرب ممکن است داده های تلفن کاربر را در معرض افشای اطلاعات قرار داده یا شامل یک پوشش فیشینگ طراحی شده برای سرقت اطلاعات ورود به سیستم از برنامه های هدفمند برای مثال، یک بانک یا برنامه و ایمیل کاربر.

دلایل رخ دادن آن

به احتمال زیاد گرچه مردم آموخته اند که از ایمیل ها شکاک باشند با روش هایی از کجا بفهمیم گوشی هک شده آشنا شده اند

و از آنها بخواهند که “برای دیدن این ویدیو خنده دار کلیک کنید”

آزمایشگاه امنیتی Kaspersky یادآور می شود که آنها در تلفن هایشان کمتر مراقبت می کنند.

چگونه از خودتان محافظت کنید

به خاطر داشته باشید که چگونه معمولا هویت خود را با حساب های مختلف تأیید می کنید – به عنوان مثال، بانک شما هرگز از شما نمی خواهد که رمز ورود یا PIN کامل خود را وارد کنید.

اجتناب از کلیک کردن لینک هایی از اعدادی که نمی دانید و یا در پیام های مرسوم و مبهم از دوستان، به ویژه اگر شما نمی توانید آدرس کامل را ببینید.

اگر روی لینک کلیک کنید و در نهایت دانلود برنامه، تلفن Android شما باید به شما اطلاع دهد. حذف برنامه و / یا اجرای یک اسکن امنیتی آن.

SS7 جهانی آسیب پذیری شبکه تلفن

یک پروتکل ارتباطی برای شبکه های گوشی همراه در سراسر جهان سیستم سیگنالینگ شماره 7 (SS7) دارای آسیب پذیری است که اجازه می دهد هکرها در پیام های متنی، تماس های تلفنی و مکان های جاسوسی، تنها با شماره تلفن همراه شخصی مسلح شوند و اقدام به هک کنند .

یک نکته اضافی این است که پیام متنی وسیله رایج برای دریافت کدهای احراز هویت دو عامل از، مثلا، خدمات ایمیل یا موسسات مالی است – اگر این ها متوقف شوند، یک هکر سازنده می تواند به حساب های محافظت شده دسترسی پیدا کند و خرابی های مالی و شخصی را به بار بیاورند.

دلایل رخ دادن آن

بسیار ناچیز است، مگر اینکه شما یک رهبر سیاسی، مدیرعامل ا شخص دیگری هستید که ارتباطات آن برای جنایتکاران بسیار ارزشمند است.

روزنامه نگاران یا مخالفان مسافرت در کشورهای بی ثبات سیاسی ممکن است در معرض خطر بالایی برای بهره برداری از تلفن باشند.

و از کجا بفهمیم گوشی این افراد هک شده بسیار دشوار می باشد.

چگونه از خودتان محافظت کنید

یکی از برنامه نویسان بخش امنیتی می گوید از یک سرویس پیام کوتاه رمزنگاری شده که بر روی اینترنت کار می کند (بنابراین عبور از پروتکل SS7) استفاده کنید.

همه پیامها و تماسها را رمزگذاری می کنند و مانع از هر گونه تماس تلفنی یا دخالت در ارتباطات شما می شوند.

آگاه باشید که اگر شما در یک گروه بالقوه هدف قرار دارید ، مکالمات تلفنی شما می تواند تحت نظارت باشد و بر اساس آن عمل کند.

استفاده از شبکه های wifi معتبر

هک گوشی

اجتناب از استفاده از شبکه های Wi-Fi عمومی رایگان، مانند آنچه که در هتل ها و فرودگاه ها ارائه می شود، اغلب نا امن هستند.

این باعث می شود که یک هکر به طور بالقوه اطلاعاتی را که شما در شبکه ارسال می کنید را ببینید.

پیغام از طریق شبکه های Wi-Fi باز(بدون رمز)

فکر می کنید ما از کجا بفهمیم گوشی هک شده حواستان باشد که شبکه Wi-Fi بدون رمز عبور با انتن دهی خوب مفید است این می تواند بسیار نا امن واقع شود و راه نفوذ را در اختیار آنان قرار دهید و نقاط ضعف عمومی می توانند شما را به بانکداری و یا سایت های ایمیل که برای ضبط نام کاربری و رمز عبور شما طراحی شده اند هدایت کند.

و این لزوما میتونه شمارو تو درد سر بندازه.

چگونه از خودتان محافظت کنید

برای اینکه گوشی هک نشود فقط از شبکه های امن استفاده کنید . برنامه VPN را برای حفظ ip گوشی های هوشمند خود دانلود کنید.

اگر شما باید به یک شبکه عمومی متصل شوید و برنامه VPN ندارید از ورود به جزئیات ورود به سایت های بانکی یا ایمیل خودداری کنید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   بهترین کیبورد اندروید

اگر به دلایلی وارد شدید ، آدرس URL را در نوار آدرس مرورگر خود را چک کنید . و هرگز اطلاعات خصوصی را وارد نکنید مگر اینکه یک اتصال امن سایتی داشته باشید (به دنبال https در URL و نماد سبز قفل در قسمت  آدرس).

دسترسی غیر مجاز به حساب iCloud یا گوگل

هک شدن گوشی با iCloud و حساب های گوگل که شخص امکان دسترسی به مقدار قابل توجهی از اطلاعات پشتیبانی شده از گوشی های هوشمند خود  عکس ها، دفترچه تلفن، مکان فعلی پیام ها ، لیست سیاه مربوط به تماس و در مورد iCloud Keychain ، کلمه عبور ذخیره شده برای حساب های ایمیل ، مرورگرها و برنامه های دیگر دارد .

خلافکاران آنلاین ممکن است در عکس های عادی مردم نتوانند مقادیر زیادی پیدا کنند – برخلاف تصاویر برهنه مشهور که به سرعت از بین می روند – اما آنها می توانند به برخی از عکس ها نفوذ کنند که می تواند منجر به دسترسی آن ها به حساب و محتوای آنها شود که به صورت دیجیتالی به گروگان گرفته می شود مگر اینکه قربانیان بهای آن را پرداخت کنند.

یکی دیگر از راه هایی که تشخیص دهیم از کجا بفهمیم گوشی هک شده این است که در این هنگام متوجه جا به جا شدن اطلاعات می شویم.

دسترسی به یک ایمیل  می تواند منجر به هک شدن گوشی شود که همه حساب هایی که از طریق ایمیلتان می توانید به آن دسترسی پیدا کنید،همین خطر بزرگی به شمار می رود.

دلایل رخ دادن آن

“این یک خطر بسیار بزرگ است. هر یک از مهاجمین نیاز به یک آدرس ایمیل داردمحقق امنیتی می گوید که به تلفن و شماره تلفن دسترسی ندارد.

اگر شما اتفاق می افتد به استفاده از نام شما در آدرس ایمیل شما، آدرس ایمیل اصلی شما برای ثبت نام برای iCloud / گوگل و یک رمز عبور ضعیف که شامل اطلاعات قابل شناسایی شخصی است، برای هکر که می تواند به راحتی از اطلاعات از شبکه های اجتماعی یا موتورهای جستجو قابل نفوذ باشد.

چگونه از خودتان محافظت کنید

رمز عبور قوی برای این حساب های کلیدی (و همیشه ایمیل شما) ایجاد کنید. و همین کار مانع مورد هک قرار گرفتن گوشی می شود.

اعلانهای ورود را فعال کنید تا از ورود به سیستم از سیستم های جدید یا مکانهای جدید مطلع شوید.

که در اینجا مشکل از کجا بفهمیم گوشی هک شده را حل کرده ایم و با استفاده از این اعلانها می توانیم به راحتی متوجه شویم.

تأیید صحت دو عامل را فعال کنید به طوری که حتی اگر شخصی رمز عبور خود را کشف کند، نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند بدون دسترسی به تلفن شما.

ایستگاه های شارژ نا ایمن

هک گوشی

ایستگاه های شارژ مضر از جمله رایانه های بارگیری شده با بدافزار ، واقعیتی وجود دارد که کابل USB استاندارد انتقال اطلاعات و همچنین باتری شارژ می شود. تلفن های قدیمی تر ممکن است حتی به طور خودکار پس از اتصال به هر کامپیوتری، دیسک سخت را به طور صحیح سوار کرده و اطلاعات خود را  منتقل کنند.

محققان امنیتی همچنین نشان داده اند  زمانی که به یک هاب شارژ مخرب وصل شوید ، هکر می تواند هر ضربه کلیدی، از جمله کلمه عبور و داده های حساس را کنترل کند و به راحتی گوشی هک شود.

دلایل رخ دادن آن

هیچ موردی به طور گسترده ای شناخته شده از هکرها که از ویدیو استفاده می کنند وجود ندارد، در حالی که گوشی های اندرویدی جدیدتر از مجوز بارگیری هارد دیسک خود در هنگام اتصال به یک کامپیوتر جدید درخواست می کنند؛ iPhones نیز درخواست پین می کند با این حال ، آسیب پذیری های جدید ممکن است منجر به هک شود.

چگونه از خودتان محافظت کنید

به دستگاه های ناشناخته وصل نکنید و سعی یک پاوربانک به همراه داشته باشید.

نکات آخر

همچنین، به یاد داشته باشید که رمز عبور و یا اطلاعات ورود به سیستم را برای برنامه های بانکی و دیگر حساب های حساس ذخیره نکنید.

در اینجا  از کجا بفهمیم گوشی یا حسابمان هک شده است می تواند زمان بر  باشد و شما مجبور می شوید که رمز تمامی حساب های خود را عوض کنید.

شما نمی خواهید یک هکر بتواند گوشی شمارو هک کند به صورت اتوماتیک وارد سیستم شود هرگز دستگاه خود را بدون نظارت در حالت عمومی ترک نکنید.

در حالی که بسیاری از تهدیدات آنلاین هستند، شما هنوز هم باید از تهدیدات دنیای واقعی آگاه باشید، مانند کسی که هنگام تماشای دستگاه خود را برداشت می کند.

گوشی های هوشمند خود را بر روی شما و یا در داخل مشاهده، در حالی که در عموم.

از کجا بفهمیم گوشی هک شده و راه های رفع آن

توسط پخش کننده لوازم جانبی موبایل

سوالات متداول:

از کجا بفهمیم گوشی هک شده؟

برای سوال از کجا بفهمیم گوشی هک شده جواب آسانی وجود دارد، هک شدن نشانه‌های خود را دارد که شامل: نماینگر شدن برنامه‌هایی که اصلا آن‌ها را دانلود نکرده اید و کند شدن بیش از حد و خالی شدن باتری در بازه‌های زمانی کوتاه و مهم تر از همه فعالیت غیر معمول در هر حساب کاربری.

آیا هر دستگاهی به راحتی هک می‌شود؟

خیر، هک شدن موبایل تنها از طریق نصب برنامه‌هایی که ویروسی هستند و منابع مشخصی ندارند صورت می‌پذیرد، که متاسفانه در برخی مواقع این اپلیکیشن‌ها قابل پاکسازی نیستند و باید اقدام به فول فلش کردن دستگاه (پاکسازی کامل) نماییم.

برای جلوگیری از هک شدن دستگاه چه کنیم؟

در ابتدا حتما حواسمان باشد که تنها از منابع معتبر اندرویدی نظیر Google Play برنامه‌هایمان را نصب نماییم و به هیچ وجه پیام‌ها را از سوی افراد ناشناس باز ننماییم، زیرا این پیامک‌ها دارای لینک‌های مخرب هستند و در صورت باز کردن لینک عامل نفوذ به دستگاهتان مهیا می‌شود.

امتیاز شما
‫0/5 ‫(0 نظر)