در این مقاله قصد داریم تا موضوع گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم و نحوه ردیابی گوشی سرقتی را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

وجود امنیت در زندگی انسان، یکی از بهترین نعمت‌های باارزش است، امام گاهی اتفاق میفتد که با فراهم کردن امکانات امنیتی بالا، باز هم تعلقات مربوط به فرد را از دست داده و یا به اصطلاح به سرقت برده می‌شوند، البته بهتر است نگران نباشید چراکه؛ در این شرایط نیز راه‌هایی برای به دست آوردن وسایل خود خواهید داشت که ما در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

برای اینکه اتفاقات ناگوار و ناراحت کننده به وجود نیاید، می‌توان قبل از سرقت گوشی دست به اقداماتی زد و تمام روش‌های مورد استفاده در رابطه با امنیت گوشی را عملی کرد تا پاسخ کامل گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم بدست آوریم. پشیمانی به سراغمان نیاید و از اینکه می‌توانستیم اقداماتی انجام دهیم ناراحت نشویم.

به نظر می‌رسد، ابتدایی‌ترین موضوعی که در بحث گوشی سرقت شده، باید به آن دقت داشت، این است که تمام افراد باید بلافاصله بعد از خرید گوشی، آن را رجیستری کرده و در سامانه همتا به ثبت رسانند. این طرح باعث می‌شود که فرد گوشی را با پرداخت تمام عوارض و هزینه‌های مرتبط به نام خود ثبت ‌کند و اگر گوشی رجیستری شده به سرقت برود، امکان استفاده کردن آن برای سارق وجود ندارد و او حتی نمی‌تواند سیم‌کارت جدیدی را وارد دستگاه کند و آن را مورد استفاده قرار دهد.

اقدامات اولیه برای اینکه گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم

در زمان سرقت گوشی، قبل از انجام هر کاری، می‌توانید به شماره خود زنگ بزنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که مرحله اول در ردیابی و گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم را به‌درستی و اصولی بگذارنید؛ چراکه ممکن است گوشی خود را در مکان دیگری گذاشته باشید که فراموش کرده‌اید و به‌واسطه وجود قفل و نکات امنیتی در آن، افراد، نتوانسته‌اند به شما دسترسی داشته باشند. پس با انجام دادن این روش، می‌توانید بدون هیچ تلاش و یا جنجالی گوشی خود را بیابید.

خرید شارژر اپل واچ

اگر فرضیه قبلی تائید نشد و شما به‌واسطه تماس گرفتن با شماره خود، به هیچ نتیجه‌ای نرسیدید، پیشنهاد می‌شود که به بررسی مراحل بعدی بپردازید.
بعد از عدم دسترسی به گوشی خود از طریق تماس، کاملاً مطمئن خواهید شد که گوشی سرقت شده است، در این لحظه است که باید وارد عمل شوید و و نکات امنیتی را رعایت کنید و به این مقاله که به راه حل گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم پرداخته است روی بیاورید.
برای این کار ابتدا باید به مراکز ارتباطی و یا نمایندگی اپراتور مراجعه کنید و در خصوص مسدود شدن سیم کارت خود اقدام کنید و اگر امکان مراجعه ندارید می‌توانید برای اپراتورهای مختلف شماره مخصوص به خود را بگیرید و از طریق تلفنی اقدام به مسدود سازی سیم‌کارت خود کنید. شماره پشتیبانی برای اپراتور ایرانسل 700، برای همراه اول 9990 و برای اپراتور رایتل 200 است.

نحوه ردیابی گوشی سرقتی

گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم با حداقل صرف زمان

افراد نادان زیادی وجود دارند که ممکن است به خاطر مقاصد مختلفی، گوشی‌های متفاوتی را مورد سرقت قرار دهند و با خیال اینکه بعد از سرقت گوشی، هیچ کس آن‌ها ردیابی نخواهد کرد و فرد مورد هدف پیش خود نگوید گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم به کار خود ادامه ‌دهند که باید به این افراد گفت که سخت در اشتباهند و روش‌های مختلفی برای پیگیری گوشی سرقت شده وجود دارد که می‌توان با کمک گرفتن از آن روش‌ها گوشی سرقت شده را در عرض چند ساعت تحویل گرفت و به صاحب اصلی خود بازگرداند.

در قدیم، اگر گوشی فرد به سرقت می‌رفت چاره‌ای جز تحمل این وضعیت نداشتیم، اما امروز به لطف تکنولوژی و همچنین وجود برنامه‌های ردیابی نصب شده بر روی گوشی‌های هوشمند، گوشی سرقت شده در کمتر از مدت زمان قابل انتظار پیدا می‌شود. برنامه‌های ردیابی سطوح مختلفی از دقت را شامل می‌شوند. برخی از این نرم‌افزارها حتی بدون نیاز به اینترنت نیز می‌توانند به یافتن گوشی سرقت شده بپردازند و به پرسش گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم جواب مثبتی بدهند.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   آموزش تغییر آی پی گوشی و نکات کلیدی که باید به آن ها توجه کنید

روش کار به این صورت است که شما تنظیمات موجود در گوشی را انجام می‌دهید و سپس زمانی که گوشی آنلاین شد، تغییرات و تنظیمات اعمال می‌شوند.

روش‌های ردیابی گوشی سرقت شده

به نظر می‌رسد جمله معروف احتیاط شرط عقل است در تمام مراحل زندگی صدق می‌کند و افراد برای مشکلات خود باید راه‌حل‌هایی را که مقدمه قبلی برای آن تدارک دیده‌اند به کار گیرند. در بحث گوشی سرقت شده نیز چنین است و شما باید از قبل یک جیمیل مخصوص و یک اکانت برای خود ایجاد کرده باشید تا در زمان به سرقت رفتن گوشی از آن استفاده کنید و حتما این نکته را به کسانیکه می پرسند گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم گوشزد کنید.

حتی با استفاده از این روش، شما می‌توانید گوشی که بعد از به سرقت رفتن خاموش شده است را نیز ردیابی کنید و موقعیت مکانی دستگاه را در اختیار خود بگیرید و حتی می‌توانید تمام اطلاعات گوشی را نیز دستکاری کرده و تغییراتی از قبیل پاک کردن داده‌ها را با فعال کردن گزینه Erase Device در گوشی انجام دهید و یا حتی گوشی سرقت شده را قفل کنید تا اطلاعات خصوصی آن حفظ شود.

خرید هندزفری تایپ سی

گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که با زدن گزینه پاک کردن اطلاعات خصوصی در گوشی، آن‌ها به‌طور کامل حذف خواهند شد و حتی زمانی که به گوشی دسترسی پیدا کردید نیز، آن‌ها را نخواهید داشت و به این نکته قبل اینکه بخواهید بدانید گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم توجه نمایید.

خب حال که به تعریف مختصری درباره ردیابی گوشی از طریق جیمیل پرداختیم، بهتر است که نحوه استفاده از آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

نحوه ردیابی گوشی سرقتی از طریق جیمیل

برای ردیابی گوشی سرقت شده از طریق جیمیل، به قسمت تنظیمات و یا همان setting گوشی بروید و تنظیمات ضروری ردیابی با استفاده از جیمیل را ایجاد کنید. در این قسمت، بخشی با عنوان حساب کاربری و پشتیبان گیری وجود دارد که در صورت وجود حساب کاربری از قبل آن را در این قسمت وارد کنید وگرنه یک حساب کاربری جیمیل برای خود بسازید، بعد از این مراحل به بخش امنیت رفته و گزینه پیدا کردن موبایل من را بزنید و برای رفع مشکل گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم
حال توسط فعال کردن موقعیت مکانی گوشی می‌توانید گوشی سرقت شده خود را مکان‌یابی کنید.

در حقیقت پس از فعال شدن این گزینه موقعیت گوشی شما برایتان ارسال خواهد شد. وجود برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف در اینترنت نیز این نوید را به شما می‌دهد که با دانلود آن‌ها و قرار دادن جیمیل خود در اختیارشان، می‌توانید به ردیابی گوشی از طریق جیمیل اعتماد کنید.

نرم‌افزار و برنامه ردیابی در گوشی‌های آیفون، جمله “گوشی من را پیدا کن” است که با اصطلاح Find my phone نیز شناخته می‌شود و در گوشی‌های اندروید با عنوان Android Device Manager یا Find my device شناخته می‌شود. البته همان‌طور که در بالا برای مطلب گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم ذکر شد باید تنظیمات این گزینه‌ها را قبل از دزدیده شدن گوشی هوشمند خود انجام می‌دادید.

چراکه بعد از آن، دیگر امکان انجام چنین کاری از شما سلب می‌شود و با توجه به اهمیت این موضوع، دو بار به آن اشاره شد. این تنظیمات از داده‌های گوشی موبایل یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن‌ها را ذخیره می‌کنند و در زمان‌های ضروری به کمک افراد می‌آیند.

نحوه ردیابی گوشی سرقتی

رعایت چند نکته مهم قبل از سرقت

در رابطه با نحوه ردیابی گوشی و حل مسئله گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم نیز چند نکته را مدنظر قرار دهید که اولاً باید اینترنت خود را روشن کنید و سپس GPS گوشی نیز فعال باشد تا بتوانید از گوشی دیگری به ردیابی گوشی سرقت شده خود بپردازید. خب تا اینجا متوجه شدیم که این دسترسی‌ها با وجود روشن بودن گوشی نیز امکان دارد. حال سؤال اینجاست که زمانی که گوشی سرقت شده خاموش شد چطور می‌توان به ردیابی آن ادامه داد؟
اصلاً نگران نباشید؛ چراکه در زمان خاموشی گوشی، می‌توانید با اپراتور مخصوص سیم کارت خود در گوشی تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید تا به شما در ردیابی و پیدا کردن گوشی سرقت شده کمک کنند. در تنظیمات گوشی خود، حالت گمشده و یا Lost Mode از تنظیمات حساب کاربری خود را فعال کنید تا با فعال شدن این گزینه، سارق نتواند به سیستم داخلی گوشی سرقت شده وارد شود و به هیچ کدام از داده‌های گوشی، دسترسی نداشته باشد، و اولین برای فیصله دادن به گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم برداشته باشید.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   چند راه ساده برای افزایش عمر باتری آیفون که قطعا از آن‌ها بی خبر هستید

ردیابی گوشی گم شده اندروید و ایفون 

بعد از بازیابی گوشی، رمز عبور خواسته شده را وارد کرده و حالت گم شده را نیز غیر فعال کنید. این تغییرات در زمان آفلاین بودن گوشی نیز قابل انجام است و تمام این کارها از طریق ورود به حساب کاربری انجام خواهد شد و تمام تنظیمات دستگاه در زمان آنلاین شدن گوشی اعمال خواهد شد. اگر گوشی هوشمند شما اپل و آیفون است می‎‌توانید با مراجعه به سایت www.icloud.com/find برای ردیابی گوشی گم شده همراه خود اقدام کنید. با انجام این کار، نقشه موقعیت گوشی به شما نشان داده می‌شود و اگر سارق گوشی در مکانی مانند اتوبوس و یا مترو است موقعیت فعلی او را به شما نشان خواهد داد و پاسخ مسئله گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم را خواهید یافت.

در زمان به سرقت رفتن گوشی اندروید خود نیز، می‌توانید با مراجعه به سایت مکان گم شدن گوشی خود را مورد ردیابی قرار دهید. حتی می‌توانید به سایت www.android.com/find نیز بروید و ردیابی گوشی خود را از آن‌جا پیگیری کنید.
می‌توانید به‌منظور ردیابی گوشی، زنگ موبایل خود را تنظیم کنید تا با حداکثر صدای خود و به مدت 5 دقیقه شروع به تولید صدا کند. در این صورت است که گوشی شما با این حالت در دست سارق به‌عنوان یک تابلوی اعلانات دیده می‌شود و ممکن است که موقعیت گوشی سرقت شده توسط افرادی که در نزدیکی سارق هستند به شما اطلاع داده شود.

گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم

از طریق نرم‌افزارهای جانبی گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم

برای اینکه بخواهید از برنامه‌هایی به غیر از نرم‌افزارهای خودِ گوشی سرقت شده استفاده کنید و پاسخ گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم را بیابید پیشنهاد می‌شود که از برنامه گوگل پلی و یا اپل استور اقدام به دانلود برنامه ردیابی گوشی بزنید و با استفاده از امکانات این نرم‌افزارها مکان و موقعیت گوشی خود را از دور پیدا کنید. برنامه‌هایی مانند Lookout که در فروشگاه گوگل پلی وجود دارد به شما امکان می‌دهد که صدای گوشی و زنگ هشدار آن را به صدا درآورید و حتی تلفن همراه خود را از راه دور قفل کنید و داده‌ها و اطلاعات موجود در گوشی را نیز پاک کنید.

ردیابی گوشی از طریق imei

IMEI با عنوان شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل برای نحوه ردیابی گوشی سرقتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که این را در رابطه با گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم می‌بایست آگاه باشید که روشی بنام ردیابی گوشی از طریق imei وجود دارد.

IMEI روی خود گوشی و همچنین بسته‌بندی آن نیز حک شده است و اگر بسته‌بندی گوشی خود را در زمان سرقت آن به همراه داشته باشید این گزینه به شما کمک خواهد کرد که از مدیریت دستگاه و گوشی اندروید بخواهید تا ردیابی آن را انجام دهند و بعد از آن با استفاده از شماره تلفن، سند مالکیت گوشی و اطلاعات مربوط به IMEI با پلیس و همچنین با اپراتور مربوط به سیم کارت خود نظیر ایرانسل و همراه اول در ارتباط باشید که ردیابی گوشی شما را انجام دهند.
البته این نکته نیز کاملاً مشخص است که برای انجام دادن تمام این کارها و کارهای قبلی باید از دستگاهی غیر از گوشی سرقت شده استفاده کنید. و دانستن این موضوع برای اینکه گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم ضروری است.

گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم

ردیابی موبایل دزدیده شده با اپراتورهای فعال

مشترکان همراه اول برای فعال کردن سرویس ردیابی گوشی می‌توانند با شماره‌گیری عدد #2141*10* و یا ارسال عدد 2141 به شماره 10 اقدام به ردیابی گوشی خود کنند.
مشترکان ایرانسل نیز با #6101* و انتخاب عدد 1 در قسمت تائید و سپس ارسال IMEI می‌توانند در طول مدت 48 ساعت نسبت به ردیابی گوشی خود اقدام کنند.

خرید شارژر آیفون

پیشنهاد ما برای مطالعه:   Qualcomm چیست

خلاصه تمام مراحل ردیابی گوشی سرقت رفته:

• گوشی شما به سرقت رفته است.
• با استفاده از اقدامات قبلی با عنوان Find My Device می‌توانید به ردیابی گوشی سرقت شده بپردازید.
• حساب کاربری جیمیلی برای این کار را در دسترس دارید.
• تلفن سرقت شده در حالت روشن است.
• اینترنت گوشی شما روشن باشد.
• GPS گوشی سرقت شده باز باشد.

البته تمام این کارها برای ردیابی گوشی سرقت شده و گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم قابل انجام است به شرط اینکه گوشی روشن بوده و اینترنت و GPS آن نیز فعال باشد.

امکان ردیابی گوشی سرقت رفته تا چه زمانی وجود دارد؟

همان‌طور که در رابطه با گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم اشاره شد، افراد در زمان سرقت گوشی خود به مراکز معتبر و مخصوص در رابطه با این مورد مراجعه می‌کنند و یا در جهت مسدود کردن سیم‌کارت و ردیابی آن اطلاعاتی به این مراکز می‌دهند تا هر چه سریع‌تر نسبت به ردیابی گوشی سرقت رفته اقدام شود و گوشی در کمترین زمان ممکن ردیابی شود.

توجه به این نکته نیز ضروری است که هرچقدر افراد با سرعت و در همان زمان سرقت گوشی اقدام به ردیابی آن کنند به یافتن گوشی سرقت شده خود نیز یک قدم نزدیک‌تر می‌شوند؛ چراکه پروسه اطلاع گوشی سرقت شده تا بررسی و استعلام و صحت صحبت‌های شما و همچنین شروع به ردیابی گوشی سرقتی حدود چند روز طول می‌کشد.

نحوه ردیابی گوشی سرقتی

نحوه ردیابی گوشی سرقت شده چگونه است؟

نحوه ردیابی و همچنین پیگیری گوشی سرقت شده که گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم نیز با توجه به نوع و مدل گوشی متفاوت است و اپراتورهای مختلفی را درگیر می‌کند. به‌ عنوان‌ مثال اگر گوشی سرقت شده، یک گوشی آیفون باشد یک نوع مداخله برای ردیابی گوشی لازم است و اگر نوع و مدل گوشی اندورید باشد باید جور دیگری وارد عمل شد که در اینجا نحوه ردیابی تمامی مدل از گوشی‌ها آموزش داده شده است …

حتی نوع اپراتور موجود در سیم کارت و داخل گوشی نیز تعیین‌کننده یک نوع کد و یک نوع ردیابی متفاوت است که به تمام این‌ها در بالا اشاره شد.

گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم

گوشی سرقت شده پیدا میشه؟

در صورتی‌ که گوشی سرقت شده، بعد از دزدیده شدن خاموش شد، ممکن است راه‌های پیچیده‌ای برای گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم و ردیابی آن وجود داشته باشد ولی اگر روشن باشد و حتی اینترنت و یا GPS آن نیز فعال باشد به‌راحتی آب خوردن می‌توان گوشی را به دست آورد و به صاحب اصلی آن بازگرداند.

نکته مهم که باید در زمان خرید گوشی به آن توجه داشت: برای خرید گوشی، خصوصاً گوشی دست دوم باید اصالت گوشی را استعلام کنید. به این منظور بهتر است شماره IMEI مربوط به گوشی را دریافت کنید و بعد از دریافت این کد آن را به سامانه رجیستر سازی گوشی‌های موبایل بدهید تا آن‌ها برای شما، استعلام گوشی را از طریق IMEI دریافت کنند و از صحت و سلامت گوشی مطمئن شوند.

نحوه ردیابی گوشی سرقتی

جمع‌بندی گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم

افراد باید در حفظ مال و کالای خود نهایت دقت و توجه را به کار گیرند تا مشکلاتی برای آن‌ها به وجود نیاید تا به دنبال راهکار برای گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم نباشند، ولی گاهی این امکان وجود دارد که کالاهایی از قبیل گوشی که یک وسیله شخصی نیز هست توسط افرادی به سرقت می‌رود و باعث نارضایتی صاحب گوشی خواهد شد.

به همین دلیل توصیه می‌شود افراد در زمانی که گوشی را در دسترس دارند با انجام تنظیمات ساده و مختصری، امنیت آینده همان گوشی را تضمین کنند و در زمان به وجود آمدن چنین مشکلاتی، بتوانند با وارد شدن از راه‌هایی به گوشی خود دسترسی داشته باشند و امنیت خصوصی آن را حفظ کنند.

در مقاله فوق در مورد موضوع گوشی سرقت شده را چگونه پیدا کنیم و تمام نکات آن بحث و برسی شد و راه و روش‌های مختلف در زمینه ردیابی گوشی به اطلاع مخاطبان عزیز رسید تا در صورت وقوع مشکلات احتمالی مانند سرقت گوشی با حفظ خونسردی خود اقدام به انجام کارهای درست و اصولی کنند و بهترین راه‌ها را انتخاب نمایند. در حقیقت می‌توان گفت بیش از نیمی از تمام گوشی‌های به سرقت رفته با رعایت این روش‌ها به صاحبان خود بازگردانده می‌شوند و مایع خوشحالی آن‌ها خواهند شد.

2.2/5 - (4 امتیاز)
‫5/5 ‏‫(2 نظر)‬