آیا تا به حال به فکر خرید کابل شارژ آیفون افتاده‌اید؟ آیا فکر کرده‌اید که چرا آداپتور برق USB کوچک اپل برای آیفون چنین برچسب قیمتی دارد؟ قیمت یک کابل ساده، چندین دلار آمریکا است، در حالی که شارژرهای USB مشابه به آن با قیمت کمتری در خرده فروشی‌هایی مانند Monoprice نیز یافت می‌شوند. فردی به نام کن شیریف هم از این موضوع تعجب کرد، بنابراین یکی از شارژرهای اپل را قرار داد و آن را تکه‌تکه کرد تا ببیند داخل آن چیست.

شیریف متوجه شد که حداقل بخشی که باعث قیمت بالای آن شده، استفاده از قطعات باکیفیت است. برای استناد به نتیجه‌گیری شیریف، آداپتور و سیم برق اپل به وضوح یک منبع تغذیه با کیفیت بالا است که برای تولید برق با دقت بالا، طراحی شده است. واضح است که اپل برای اینکه شارژر با صفحه لمسی تداخل نداشته باشد تلاش بیشتری برای کاهش تداخل EMI انجام داده است تا کاربران بعد از خرید کابل شارژ آیفون پشیمان نشوند.

به گفته شیریف: وقتی شارژر را باز کردم، انتظار داشتم یک طرح استاندارد پیدا کنم، اما هنگامی که شارژر را با اکسسوری سامسونگ و چندین طرح صنعتی باکیفیت دیگر مقایسه کردم، اپل از چندین جهت از این طرح‌ها فراتر بود.

قبل از خرید کابل شارژ آیفون باید بدانید

طراحی اپل ایمنی بیشتری را از چند جهت فراهم می‌کند، مثل شاخک‌های AC فوق‌العاده قوی و مدار خاموش کردن بیش از حد دما و سایر امکانات دیگر …

شارژر آیفون اپل، فناوری‌های زیادی را در فضای کوچکی جا داده است.
اپل نسبت به شارژرهای دیگر، تلاش بیشتری برای ارائه کیفیت و ایمنی بالاتر انجام داده است که افراد پس از خرید کابل شارژ آیفون رضایت کامل داشته باشند، به همین دلیل این کیفیت هزینه بالاتری دارد. دفعه بعد که برای تعویض آداپتور برق USBتان که خراب شده وارد فروشگاه اپل می‌شوید، می‌توانید آداپتور در دست بیرون بروید و سر خود را بالا بگیرید، زیرا کالای باکیفیتی خریده‌اید.

شارژ سریع به شما این امکان را می‌دهد که دستگاه خود را در اسرع وقت شارژ کنید و به کارتان ادامه دهید. اما آیا در دراز مدت به باتری گوشی خود آسیب می‌رسانید؟
شارژ سریع در حال تبدیل شدن به یک ویژگی استاندارد در گوشی‌های هوشمند، وسایل نقلیه الکتریکی، لپ‌تاپ‌ها و سایر ابزارها می‌باشد که قبل از خرید کابل شارژ آیفون باید به این ویژگی توجه نمایید. راحت است زیرا به شما این امکان را می‌دهد که دستگاه یا ماشین خود را در زمان کمتری نسبت به آنچه که معمولاً باید منتظر بمانید، آماده کنید.
اما به همان اندازه که شارژ سریع چشمگیر است، آیا تاثیر منفی بر عمر باتری دارد؟ بیایید آن را برای شما تجزیه کنیم.

خرید کابل شارژ آیفون

خرید کابل شارژ آیفون با قابلیت شارژ سریع

شارژ سریع قابلیتی است که به شما این امکان را می‌دهد تا دستگاه خود را فقط در کسری از زمان، شارژ کنید. این که آیا تلفن یا دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند یا نه، به مدار شارژ ارائه شده مربوط است، پس جدا از بحث خرید کابل شارژ آیفون می‌بایست از قابلیلت دستگاهتان با خبر باشید.

به همین دلیل، دستگاه شما فقط می‌تواند برقی را که مدار شارژ برای آن طراحی کرده است، جذب کند. بنابراین اتصال دستگاه خود به یک آجر شارژ سریع لزوماً باعث نمی‌شود که دستگاه شما سریعتر شارژ شود. البته ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که چرا گوشی هوشمند شما به کندی شارژ می‌شود و باید آن موارد را نیز در نظر بگیرید.
در این مقاله از گوشی‌های هوشمند به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد.

شارژ سریع به یک اصطلاح بازاریابی موثر برای محصولات الکترونیکی مختلف تبدیل شده است. با این حال، معمولاً در موارد بازاریابی گوشی‌های هوشمند و در حین خرید کابل شارژ آیفون به این اصطلاح برخورد خواهید کرد.

ممکن است این موارد گاهی‌اوقات گول‌زننده باشند، و شما را گول بزنند و باعث شوند که فکر کنید دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند درحالی که ممکن است در آینده متوجه شوید که اشتباه می‌کردید. بنابراین، چند وات شارژ سریع در نظر گرفته می‌شود؟

سازندگان گوشی‌های هوشمند، به طور معمول هر چیزی که بیش از 10 وات باشد را به عنوان نرخ شارژ سریع برچسب‌گذاری می‌کنند. با این حال، هیچ استاندارد صنعتی در مورد سرعت شارژ سریع وجود ندارد. هرچه این عدد بیشتر باشد، سرعت شارژ سریعتر است.

تاثیر خرید کابل شارژ آیفون اصلی بر عمر باتری

این سوال معمولاً به دلیل گرمای مرتبط با بمباران دستگاه شما با مقادیر زیاد برق ایجاد می‌شود. همانطور که در رابطه با خرید کابل شارژ آیفون باید بدانید، گرما برای باتری شما مضر است. به خصوص باتری لیتیوم یونی، چیزی که امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند از آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که سیستم‌های شارژ سریع تلاش می‌کنند تا حرارت را تا حد ممکن کاهش دهند و در عین حال خروجی را افزایش دهند. در نهایت خیر، و این به دلیل عملکرد سریع شارژ است. شایان ذکر است که اگر دمای دستگاه شما از حد معینی بیشتر شود، ممکن است گوشی شما به طور خودکار شارژ سریع را خاموش کند.

شرکت‌های گوشی‌های هوشمند خرید کابل شارژ آیفون در کیفیت اصلی را برای کاهش تأثیر شارژ سریع روی باتری به مشتریان خود توصیه کرده اند و همچنین طراحی دو باتری نیز ابداع کرده‌اند. به این ترتیب که دو باتری، بار ورودی را در مرحله شارژ سریع به اشتراک می‌گذارند و از آسیب جلوگیری می‌کنند.
یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه، سیستم‌های مختلف نرم‌افزاری مدیریت باتری است. گوشی‌های هوشمند دارای یک سیستم مدیریت اختصاصی هستند که بر شارژ گوشی شما نظارت می‌کنند و از آسیب دیدن باتری در اثر شارژ ورودی زیاد جلوگیری می‌کنند. شارژ باتری بهینه شده اپل یک مثال عالی برای این موضوع است.

خرید کابل شارژ آیفون

شارژ باتری بهینه شده چیست؟

اساساً، اثربخشی نرم‌افزار مدیریت باتری بر تلفن شما، تعیین کننده این است که آیا شارژ سریع برای باتری شما آسیب رسان است یا خیر. نکته اصلی در خصوص خرید کابل شارژ آیفون این است که فست شارژ تاثیر قابل توجهی بر عمر باتری شما نخواهد داشت.
اما این فقط یک عامل واحد است. طول عمر باتری بستگی به عوامل مختلف زیادی دارد. به عنوان مثال، اپل برای گوشی‌های خود عنوان زیر را بیان می‌کند:
یک باتری معمولی طوری طراحی شده است که تا 80 درصد ظرفیت اولیه خود را حتی بعد از 500 دور شارژ کامل، در شرایط عادی حفظ کند.

پورت‌ها و کابل‌‌ها پیش از خرید کابل شارژ آیفون برای یوزرها بیش از آنچه که باید گیج‌کننده هستند. با وجود تمام استانداردهای مختلف USB، انواع دوشاخه‌ها و سرعت، می توان به راحتی از تعداد زیاد گزینه‌ها، در آنها غرق شد.
USB-A و USB-C از رایج‌ترین نوع‌های USB هستند، و اینکه تفاوت‌های بین این دو را بدانیم برای درک آنچه که همه دستگاه‌ها و دستگاه‌های جانبی شما می‌توانند انجام دهند، بسیار ضروری است.

آیا خرید کابل شارژ آیفون اهمیت بالایی دارد؟

بله. همانطور که در بالا اشاره شد، مانند سیستم مدیریت شارژ از باتری مراقبت می‌کند و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری می‌کند. واضح است که این احتمال وجود دارد که عمر باتری تحت تاثیر قرار گیرد، اما این تا حد قابل توجهی نیست که نگرانی جدی و وسواسی برای خرید کابل شارژ آیفون بوجود آورد. بنابراین، شما نباید زیاد نگران باشید.

شک و تردید شما در مورد فست شارژ احتمالا اکنون ازبین رفته است. بنابراین، چرا روش‌های مختلفی را در نظر نگیرید که می‌توانید دستگاه خود را کمی سریعتر شارژ کنید؟
اگر می خواهید قیمت کابل شارژر اصلی ایفون در کمترین مقدار نسبت به سایر فروشگاه ها پیدا کنید علی پخش این امکان را برایتان مهیا کرده است.

از زمان معرفی آیفون 11 پرو، اپل دو نوع کابل شارژ را به مشتریان آیفون خود پیشنهاد کرده است، که با توجه به نوع اتصال USB استفاده شده در آنها، باهم متفاوت هستند:
USB-C
USB-A

هر دو کابل برای هر آیفونی قابل استفاده هستند و قابلیت اتصال لایتنینگ را دارند، که همین موضوع باعث شده با هر آیفونی از زمان آیفون 5، سازگار باشند و خرید کابل شارژ آیفون افزایش یابد.

خرید کابل شارژ آیفون

خرید کابل شارژ آیفون در دو رابط متفاوت

USB-C به Lightning
کابل‌های USB-C به Lightning با استفاده از جدیدترین فناوری USB 3.1 می‌توانند تا 100 وات برق تولید کنند.
این بدان معناست که کاربران آیفون می‌توانند از فناوری فست شارژ استفاده کنند، که همانطور که نشان می‌دهد به این معنی است که آیفون‌ها می‌توانند با سرعت بسیار بیشتری شارژ شوند.
به عنوان مثال، تمام گوشی‌های‌ آیفون 12 (12 پرو مکس، 12 پرو، 12 و 12 مینی) قابلیت شارژ سریع 20 واتی را دارند که به آنها این قابلیت را می‌دهد که تا 50 درصد در 30 دقیقه، شارژ شوند.
اگر در خرید کابل شارژ آیفون موضوع سرعت انتقال برایتان اهمیت دارد باید بگوییم USB-C برتر است.

برای استفاده از کابل USB-C به لایتنینگ، به یک آداپتور برق USB-C نیاز است، اما می‌توان آن را به جدیدترین رایانه‌های شخصی، مک‌بوک‌ها، لپ‌تاپ‌ها و درگاه‌های USB داخل خودرو نیز، وصل کرد.

برای چه دستگاه هایی باید خرید کابل شارژ آیفون انجام شود؟

اپل یک کابل تایپ سی به لایتنینگ را برای مدل‌های زیر در جعبه قرار داده است:
آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس، آیفون 12 مینی، آیفون 12، آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس و تمام سری‌های آیفون 13 و مدل‌های جدیدتری که در آینده عرضه خواهند شد.

کابل USB-A به لایتنینگ، یک کابل بسیار پرکاربرد و قابل تشخیص است، عمدتاً به این دلیل که اپل از سال 2012 که برای اولین بار آیفون 5 را عرضه کرد، از آن برای شارژ آیفون‌های خود و همچنین برای اتصال آنها به دستگاه‌های دیگر مانند لپ‌تاپ استفاده کرد. اگرچه برخی از دستگاه‌ها مانند آیپد پرو 2018 ممکن است از USB-C به جای لایتنینگ به عنوان رابط استاندارد خود استفاده کند و کاربران مجبور به خرید کابل شارژ آیفون شدند.

خود کابل با یک آداپتور لایتنینگ نازک در یک طرف و یک آداپتور استاندارد USB-A در طرف دیگر کوچک است.
کانکتور لایتنینگ 80 درصد کوچکتر از کانکتور 30 پینی است که جایگزین شده و کاملاً برگشت‌پذیر است، به این معنی که وقتی آن را به پورت لایتنینگ وصل می کنید فرقی نمی‌کند کانکتور به کدام سمت پشت یا رو باشد.

با استفاده از اتصال سنتی USB-A، این نوع کابل از فناوری USB 2.0 استفاده می‌کند. در نتیجه بخاطر فناوری قدیمی‌، این کابل‌ها برخلاف کابل‌های USB-C قادر به شارژ سریعی نیستند.

خرید کابل شارژ آیفون

اپل یک کابل USB-A به لایتنینگ را برای مدل‌های زیر در جعبه قرار داده است تا افراد ملزم به خرید کابل شارژ آیفون بصورت جداگانه نباشند:
آیفون 11، آیفون SE (نسل دوم)، آیفون XS، آیفون XS مکس، آیفون XR، آیفون ایکس، آیفون 8، آیفون 8 پلاس، آیفون 7، آیفون 7 پلاس، آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس، آیفون 6، آیفون 6 پلاس، آیفون SE (نسل اول)، 5S آیفون، آیفون 5 سی و ایفون 5.

اگر در کنار خرید کابل شارژ آیفون به دنبال هدفونی با کیفیتی هستید که بوسیله آن به موسیقی گوش داده و سایر امورتان را نظیر مکالمه غیره مدیریت کنید خرید هندزفری AKG به شما توصیه می شود.

آداپتورها و کابل‌های برق USB اپل همراه با بسیاری از محصولات موجود هستند و به طور جداگانه در سایر مراکز فروش در دسترس هستند. ایمنی مشتری اولویت اصلی اپل است.
به عنوان بخشی از تلاش‌های آیفون برای رسیدن به اهداف زیست محیطی، مدل‌های آیفون دیگر آداپتور برق در جعبه ندارند و کاربر به جای خرید کابل شارژ آیفون می بایست کلگی تهیه نماید.
آیفون به کار خود با آداپتورهای برق موجود و کابل‌های Usb به لایتنینگ Lightning مانند موارد موجود در مدل‌های قبلی، ادامه می‌دهد.

خرید کابل شارژ آیفون برای آداپتورهای گوناگون

آداپتور برق 5 وات USB

اکثر مدل‌های آیفون قبل از آیفون 11 دارای آداپتور برق 5 واتی در جعبه بودند.

آداپتور برق 12 وات USB
دستگاه‌هایی که در زیر ذکر کردیم دارای یک آداپتور برق 12 واتی در جعبه هستند:
آیپد ایر 2، آیپد ایر، آیپد مینی 4، آیپد مینی 3، آیپد مینی 2، آی پد 2

دستگاه‌های ذکر شده در زیر نیز دارای یک آداپتور برق 12 وات همراه با سیم در جعبه هستند بنابراین نیازی نیست خرید کابل شارژ آیفون انجام شود.
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل دوم)، آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل اول)، iPad Pro (10.5 اینچی)، iPad Pro (9.7 اینچی)، آیپد ایر (نسل سوم)، آیپد مینی (نسل پنجم)، آی پد (نسل هفتم)، آی پد (نسل ششم) و آی پد (نسل پنجم).

آداپتور برق 18 واتی USB-C
این دستگاه‌ها دارای یک آداپتور برق 18 واتی در جعبه هستند:
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل چهارم)، آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل سوم)، آیپد پرو 11 اینچی (نسل دوم)، آیپد پرو 11 اینچی، آداپتور برق 18W USB-C اپل می‌تواند آیفون 8 یا بالاتر را سریع شارژ کند.

آداپتور برق 20 واتی USB-C
دستگاه‌هایی از جمله Iphone 11 pro به بعد فاقد آداپتور برق 20 وات در جعبه بوده و تنها سیم شارژر در آن دیده شده است، پس نباید خرید کابل شارژ آیفون انجام شود و کاربر تنها باید کلگی را تهیه نماید.

خرید کابل شارژ آیفون

خرید کابل شارژ آیفون از علی پخش

هنگامی که یک دستگاه iOS و iPadOS به همراه یک آداپتور برق USB Apple عرضه می‌شود، آن آداپتور برای اینکه با استانداردهای ایمنی دولتی در کشورها و مناطقی که دستگاه در آن موجود است، مطابقت داشته باشد، مورد تایید قرار گرفته است. استاندارد ایمنی تجهیزات فناوری اطلاعات، IEC/UL 60950-1، توسط بسیاری از این کشورها و مناطق مثل ایالات متحده، پذیرفته شده است. جدا از بحث خرید کابل شارژ آیفون آداپتورهای برق USB اپل دارای رتبه‌بندی برای ارائه ولتاژ 100 ولت AC تا 240 ولت AC در فرکانس 50 هرتز تا 60 هرتز، برای استفاده در منابع برق، طراحی شده‌اند.

آداپتورهای برق نوع A (طراحی تیغه موازی تخت) اپل 5 وات USB، 18 وات و 20 وات USB-C، و همچنین آداپتورهای برق USB 10 وات و 12 وات (با دوشاخه AC نوع A متصل) نیز با IEC/UL 60950 مطابقت دارند. -1 و استانداردهای IEC/UL 62368-1 برای استفاده در منابع برق، دارای رتبه‌بندی برای ارائه 115 ولت AC در 400 هرتز هستند.

شما می توانید خرید کابل شارژ آیفون را در فروشگاه علی پخش انجام دهید تا خیالتان از لحاظ اصالت کالا و تضمین بهترین قیمت راحت باشد و همچنین با گارانتی یک سال تعویضی که برخوردار می باشند نگرانی بابت خرابی نخواهید داشت.

خرید کابل شارژ آیفون با کیفیت بالا 

همانطور که در ابتدا دربارۀ کیفیت بالای شارژ آیفون صحبت کردیم پیداست که شرکت اپل طراحی بسیار با کیفیتی را برای ساخت محصولاتش در نظر میگیرد. به همین جهت کاربرانی که از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنند باید در هنگام نیاز و خرابی کابل شارژ آیفون، جایگزینی با استاندارد و با کیفیت بالا پیدا کنند.

از آن‌جایی که پیامدهای استفاده از کابل شارژ آیفون تقلبی بسیار زیاد است آن‌ها را در ادامه و تحت عنوانی جداگانه بررسی می‌کنیم. شما باید کابلی را خریداری کنید که مانند کابل پیشین کیفیت لازم را برای شارژدهی به باتری گوشی را داشته باشد. بنابراین حتماً توصیه می‌کنیم که خرید کابل شارژ آیفون را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید.

اولین قدم برای خرید کابل شارژ آیفون اصلی چیست؟ 

اولین نکته‌ای که در هنگام استفاده از کابل شارژ باید دقت کنید این است که اگر از کابل شارژ فیک استفاده کنید عملاٌ باتری گوشی خود را در معرض انواع آسیب‌ها قرار می‌دهید از جمله فرسودگی باتری. به این ترتیب شما کم‌کم شاهد کاهش کارایی باتری دستگاه خود خواهید شد.

ممکن است این پرسش برای شما پیش بیاید که چگونه باید کابل شارژ اصلی آیفون را از کابل شارژ فیک تشخیص بدهیم؟ در این باره راه‌حل‌های گوناگونی در این مقاله به شما ارائه خواهد شد. کافی است با علی پخش همراه باشید تا همه چیز را دربارۀ خرید کابل شارژ آیفون بدانید.

اما پس از خرید کابل لایتنینگ اپل اصلی دیگر چنین نگرانی‌هایی را نخواهید داشت. سیم شارژ آیفون به گونه‌ای طراحی و ساخته شده است که در هنگام صد در صد شدن باتری، ادامۀ شارژدهی متوقف شده و هیچ گونه فشاری به باتری وارد نمی‌شود. 

متأسفانه این موضوع حقیقت دارد که برخی از فروشندگان از روی سودجویی اقدام به ارائه انواع وسایل الکتریکی فیک به مشتری می‌کنند. بنابراین برای خرید کابل شارژ آیفون اولین قدم انتخاب فروشگاهی معتبر، با قیمت مناسب و پاسخگو است.

تغییرات در خرید کابل شارژ آیفون از ابتدا تا اکنون 

در مسیر تولید گوشی‌های هوشمند همواره شاهد پیشرفت‌های زیادی هستیم. این موضوع دربارۀ کابل شارژ گوشی‌های آیفون نیز رخ داده است. کابل شارژرهای آیفون از ابتدا تا کنون تغییرات زیادی را از سر گذرانده است.

کابل شارژی که امروزه برای دستگاه‌های آیفون استفاده می‌شود به کابل لایتنینگ نیز معروف است. لایتنیگ گذرگاه و کانکتوری اختصاصی است که شرکت اپل آن را طراحی و عرضه کرده است. پیش از این از کاکنتوری با سی پین استفاده می‌شد. با خرید کابل شارژ آیفون می‌توانید آن را به آیفون، آی‌پد و آی‌پاد به رایانه‌ها، ال سی دی‌های خارجی، دوربین‌ها و آداپتورها و سایر لوازم جانبی موبایل وصل نمایید.

این کابل دارای هشت پین بوده و بسیار کوچک‌تر از مدل قبلی خود است. این کابل در 12 سپتامبر سال 2012 به عنوان مدل جمع‌وجورتر و پیشرفته‌تر از مدل قبلی معرفی شد و قرار شد که به زودی با تمامی سخت‌افزارها و دستگاه‌های جدیدی که عرضه می‌شوند یکپارچه شود. کابل لایتنیگ اپل را برعکس مدل قبلی خود می‌توان هم رو به بالا و هم رو به پایین وارد پورت شارژ گوشی کرد.

از دیگر ویژگی‌هایی که با خرید کابل شارژ آیفون از آن بهره مند می‌شوید می‌توان به دوام و طول عمر بالای آن اشاره داشت. در صورت رعایت نکات خاصی و همچنین بهرۀ صحیح از کابل شارژ آیفون می‌توانید از آن به مدت زمان طولانی استفاده کنید بدون اینکه مشکلی پیش بیاید.

با این حال خراب شدن قطعات جانبی گوشی امری اجتناب ناپذیر است و اتفاقات زیادی ممکن است موجب خرابی کابل شارژ شما شوند. در ادامه روش‌هایی را با شما در میان می‌گذاریم که طول عمر آداپتور و کابل شارژ شما را افزایش دهند.

خرید کابل شارژ آیفون چه بر سرمان میاورد؟

امروزه گوشی‌های هوشمند به یکی از مهم‌ترین ابزار کار بشر تبدیل شده‌اند. ارتباط با ما جهان پیرامون از طریق همین دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌گیرد. از سوی دیگر این گوشی‌ها به ویژه در کشور ما از قیمت بالایی برخوردارند و همین موضوع سبب آن می‌شود تا نگاه دقیق‌تری به راه‌های دوام بیشتر آن‌ها داشته باشیم تا در دیرس نیاز به خرید کابل شارژ آیفون پیدا کنیم.

انرژی لازم برای کارکرد موبایل‌ها از طریق باتری گوشی تأمین می‌شود. بنابراین لازم است که بدانیم چگونه می‌توان عمر مفید باتری گوشی خود را افزایش دهیم تا میزان بیشتری از دستگاه خود بهره ببریم.اما توجه به این مسئله تنها کافی نیست. باتری‌ها از طریق شارژر گوشی به برق متصل شده و عملیات شارژدهی انجام می‌شود.

نکته‌ای که باید به آن دقت کنیم این است که آیا شارژها و کابل شارژ کیفیت لازم را برای شارژ کردن گوشی ما دارد؟ اگر از شارژر یا کابل بی کیفیت استفاده کنیم چه پیامدهایی در انتظار خواهد بود؟

قطعاً شناسایی نمونه‌های تقلبی برای خرید کابل شارژ آیفون بسیار آسان‌تر خواهد بود اگر عواقبی را که در زمان بهره از کابل تقلبی رخ می‌دهد بفهمید و از آسیب بیشتر به گوشی خود جلوگیری کنید.

در نظر داشته باشید که ممکن استفاده از کابل‌های تقلبی (که قطعاً قیمت به‌صرفه‌تری برای مشتری دارند) به ظاهر آسیبی به گوشی وارد نکنند. این موضوع لزوماً به این معنا نیست که دستگاه شما آسیب نمی‌بیند و عمر مفید آن کاهش پیدا نمی‌کند.

 می‌توان این گزینه را در نظر داشت که ممکن است به دلیل مقاومت و استحکام بالای گوشی آسیب‌ها به ظاهر محسوس نباشند اما در نهایت روی عملکرد تلفن همراه شما تأثیرگذار خواهند بود.

پیامدهای خرید کابل شارژ آیفون نا مرغوب را می‌توان به شرح زیر ارائه داد.

متوجه داغ شدن بیش از اندازه شدن پس از خرید کابل شارژ آیفون تقلبی 

در هر صورت در هنگام شارژ دمای دستگاه شما تا اندازه‌ای بالا می‌رود و این موضوع در همۀ گوشی‌ها اتفاق می‌افتد و این میزان از گرم شدن بسته به مدل گوشی و برند آن می‌تواند متفاوت باشد. اما مسئلۀ مهم این است که داغ شدن گوشی بیش از اندازۀ مجاز در هنگام شارژ شدن می‌تواند به دستگاه آسیب بزند. استفاده از کابل شارژ تقلبی میزان دمای گوشی شما را تا اندازۀ چشمگیری بالا می‌برد و به آن آسیب می‌رساند.

در رابطه با خرید کابل شارژ آیفون باید باخبر باشید که گرما یکی از اصلی‌ترین دشمنان سلامت باتری است. بنابراین تلاش کنید با دور نگهداشتن گوشی از گرما و نور خورشید همچنین استفاده از قاب‌های مناسب برای گوشی به سلامت باتری کمک کنید.

خطرات آتش‌سوزی و برق گرفتگی بعد از خرید کابل شارژ آیفون

از آن جایی که تولید کننده‌های کابل شارژ تقلبی استانداردی را در ساخت سیم رعایت نمی‌کنند می‌توان گفت در صورت استفاده از این نوع کابل‌ها احتمال اختلال در برق و خطر آتش گرفتن یا انفجار گوشی یا ساختمان را در پی خواهد داشت.

احتمال برق گرفتگی از طریق این کابل یا تجهیزات متصل شده به آن نیز یکی دیگر از پیامدهای مورد انتظار و دانستنی از خرید کابل شارژ آیفون است. این موضوع می‌تواند آسیب‌هایی را در گستره‌ی وسیعی به کاربر وارد کند و برخی از این آسیب‌ها غیر قابل جبران خواهند بود.

آسیب به باتری و لوازم جانبی دیگر از شایع ترین عواقب خرید کابل شارژ آیفون بی کیفیت 

شارژرهای فیک بدون در نظر گرفتن مشخصات گوشی شما و توانایی آن ساخته می‌شوند. این موضوع می‌تواند در هنگام شارژ، باتری را به صورت ناگهانی پر کند یا درصد شارژ را بالا ببرد. به عبارتی دیگر گوشی شما به صورت کاذب شارژ می‌شود و طبیعی است که این شارژ با سرعت زیادی نیز تخلیه می‌شود.

خرید کابل شارژ آیفون فیک علاوه بر تمام موارد بالا می‌تواند به آداپتور گران قیمت و اصلی گوشی شما صدمه وارد کند و در شارژدهی مناسب اختلال ایجاد کند. همچنین هنگام اتصال گوشی به لپ‌تاپ با کابل فیک، دستگاه شما قابل شناسایی نخواهد بود.

پس از خرید کابل شارژ آیفون چگونه از آن به خوبی نگهداری کنیم؟ 

سرعت شارژدهی شارژر به باتری و همچنین سرعت پایین تخلیۀ شارژ گوشی امروزه به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است. به طوری که تغییرات و رقابت‌های محسوس و چشمگیری را در صنعت تولید گوشی در بین برندهای گوناگون مشاهده می‌کنیم. نسل به نسل باتری‌ها قدرتمندتر شده و شارژرها با سرعت بیشتری دستگاه را شارژ می‌کنند.

این ویژگی با توجه به این موضوع یعنی خرید کابل شارژ آیفون مهم‌تر می‌شود که میزان استفادۀ کاربران از گوشی در طول روز بیشتر شده و گوشی‌ها کارکردهای گوناگونی را بر عهده دارند. به ویژه برای کاربرانی که مدام در رفت و آمد هستند یا کاربرانی که کسب درآمد را از طریق گوشی انجام می‌دهند اهمیت دو چندانی پیدا می‌کند.

طبیعی است که نمی‌توان انتظار داشت که کابل شارژ شما برای همیشه به درستی کار کند و دچار هیچ مشکلی نشود. جابه‌جا کردن شارژر، خم شدن، کشیدگی، استهلاک و استفادۀ مکرر همه و همه از دلایلی هستند که در نهایت کابل را از کار می‌اندازند. با این حال در ادامه شیوه‌هایی برای مراقبت بیشتر از سیم شارژ را بیان می‌کنیم تا بعد از خرید کابل شارژ آیفون بیشترین رضایت را داشته باشید.

پس از خرید کابل شارژ آیفون  یاد بگیرید آن را به درستی جمع کنید: ممکن است خیلی از ماها پس از شارژ شدن گوشی، شارژر را جدا کرده و در گوشه‌ای یا در کیفی بیندازیم. به ویژه اگر عجله داشته باشیم یا باید شارژر را با خود حمل کنیم. این کار ممکن است موجب خم شدن بیش از حد کابل شارژ یا گره خوردن آن شود.

 بهترین روش برای جمع کردن کابل شارژ آیفون این است که پس از استفاده، کابل را به شکل دایره‌ای (دایره‌ای با شعاع پنج سانتی‌متر یا بیشتر) جمع کنیم. به این صورت به هیچ قسمتی از کابل فشاری وارد نمی‌شود و از این مسئله را در خصوص خرید کابل شارژ آیفون باید اطلاع داشته باشید برای نگهداری در همین وضعیت می‌توانید انتهای کابل را لابلای یکی از همان حلقه‌ها قرار دهید تا باز نشود.

قبل از خرید کابل شارژ آیفون جای مناسبی برای آن در نظر بگیرید: این‌که پس از استفاده از شارژر آن را در گوشۀ مبل، زیر پا، در برابر نور خورشید، در کنار منابع گرما یا در ماشین رها کنیم می‌تواند کابل شارژ را در معرض خطرات گوناگونی قرار دهد و کم‌کم لایه‌های پلاستیکی محافظ کابل فرسوده می‌شود و ممکن است کابل پاره شود و این‌ها از دغدغه‌هایی هستند که با خرید کابل شارژ آیفون سراغمان می‌آیند. بهتر است پس از هر بار استفاده کابل شارژ و آداپتور را در جای معین و مناسبی (دور از گرما و نور) قرار دهیم.

شارژر را از برق جدا کنید: وقتی که شارژ باتری شما به حد مناسبی رسید بهتر است آداپتور را از برق بکشید. درست است که اخیراً شارژرها این قابلیت را دارند تا پس از شارژ کامل عملیات شارژدهی را متوقف کنند تا به گوشی آسیب نرسد اما جریان برق هنوز به آداپتور می‌رسد و ولتاژ ایجاد می‌کند.

 این ولتاژ اضافه به مرور زمان ممکن است آداپتور و کابل شارژ را مستهلک کند و شما را مجبور به خرید کابل شارژ آیفون مجدد می‌کند.

برای خرید کابل شارژ آیفون بدانید که در هنگام شارژ استفاده از گوشی ممنوع! 

شارژ شدن گوشی مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد با این حال بسیاری از کاربران عادت کرده‌اند در هنگام شارژ شدن با گوشی همراه خود کار کنند. این کار ممکن است باعث کشیدگی کابل شارژ، شل شدن اتصال کابل به گوشی، بالاتر رفتن دمای گوشی در هنگام شارژ و اختلال در عملکرد گوشی همراه شود.

حفاظت‌هایی که در خصوص خرید کابل شارژ آیفون باید یاد بگیرید 

پیش تر گفتیم بلافاصله از خرید کابل شارژ آیفون لازم است شارژر را از نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد محافظت کنید. همچنین توجه داشته باشید که آن را از رطوبت و خیس شدن، گرد و غبار و ضربه نیز مراقبت کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.

این را هم بگویم که چنین قضیه‌ای در تمام اکسسوری‌ها صدق می‌کند مثلا پیش از استفاده از شارژر سامسونگ باید نحوه نگه داری از آن را فرا بگیرید.

 در هنگام جدا کردن از برق نیز دقت کنید که از بخش آداپتور، شارژر را جدا کنید و سیم را نکشید.

اگر شما نکات گفته شده را در هنگام خرید کابل شارژ آیفون و استفاده از آن رعایت کنید می‌توانید با اطمینان به مدت زیادی از کابل شارژ خود بهره ببرید و گوشی خود را نیز در سلامت نگهداری کنید. در غیر این صورت مجبور خواهید شد هر چند وقت یک بار کابل شارژ خود را عوض کنید و کابل جدیدی را خریداری کنید.

چه نکاتی را باید در هنگام خرید کابل شارژ آیفون رعایت کنید؟ 

پیش از خرید به چند نکتۀ اساسی دقت کنید تا همه چیز به دلخواه شما پیش برود.

  • خرید کابل شارژ آیفون را با توجه به مدل گوشی خود انتخاب کنید تا هم در خرید اشتباهی پیش نیاید هم با گوشی شما سازگاری داشته باشد.
  • حتماً از فروشگاه‌های معتبر مانند علی پخش خرید کنید. چراکه این فروشگاه علاوه بر عرضۀ کالاهای با کیفیت، مرغوب و اصل آن‌ها را با پاسخگویی کامل و ضمانت به مشتریان عرضه می‌کند.
  • طول کابل شارژ را نیز مدنظر داشته باشید. ممکن است برخی از کاربران با توجه به دلایل گوناگون علاقه داشته باشند از کابل‌های کوتاه‌تر یا بلندتر بهره ببرند.
  • گول قیمت را نخورید! متأسفانه نمی‌توان فروش و عرضۀ محصولات تقلبی به بازار را متوقف کرد بنابراین مشتریان در هنگام خرید نباید به دلیل صرفۀ اقتصادی بالا جنسی را خریداری کنند که علاوه بر آسیب به دستگاه‌شان باعث هدررفت پول آن‌ها شود. هزینه‌ای که برای خرید کابل شارژ آیفون اصلی خرج می‌کنید بهای کیفیت و رعایت استاندارد در تولید apple accessories است.

سوالات متداول:

 چرا باید قبل از خرید کابل شارژ آیفون به گارانتی آن توجه نماییم؟

گارانتی نوعی تضمین تعویض جنس در صورت خراب شدن آن است و کاربر را از صرف هزینه مجدد دور می‌کند، در فروشگاه علی پخش می‌توانید خرید کابل شارژ آیفون را با گارانتی یک سال انجام دهید.

چگونه تقلبی بودن کابل شارژ را بفهمیم؟

آهنربا را به بدنه سیم آن بزنید که در صورت جذب کردن سیم شارژر محصول غیر اصلی است و از خرید آن اجتناب کنید.

آیا نوع شارژر در عمر سیم کابل تاثیر گذار است؟

شارژرهای فیک موجب داغ کردن و فشار آمدن به باتری گوشی و کابل شده و در نتیجه باعث خراب شدن آن‌ها می شود و شما را وادار به خرید کابل شارژ آیفون و باتری می‌کند، به همین دلیل شما را توصیه به خرید لوازم جانبی اپل در کیفیت اصلی می‌کنیم.