با خرید شارژر تایپ سی، می‌توانید گوشی خود را با سرعت بیشتری نسبت به قبل شارژ کنید. البته باید این مسئله را در نظر داشته باشید که گوشی شما حتما از شارژر usb c پشتیبانی کند.

امروزه چیزی آزار دهنده تر از خراب شدن باتری گوشی وجود ندارد. کل زندگی اجتماعی شما ناگهان متوقف می‌شود. برای اطمینان از اینکه گوشی شما دوباره به درستی شارژ می‌شود، به شارژر مناسب نیاز دارید. ما در این مقاله دقیقا توضیح خواهیم داد که کدام شارژر مناسب شماست.

بررسی‌های کلی قبل از خرید شارژر تایپ سی

احتمالا با اصطلاحاتی مانند شارژر تایپ سی، میکرو یو اس بی، کانکتور، لایتنینگ کانکتور، کابل 30 پین و آمپر برخورد کرده اید. ممکن است مفهوم آنها را به خوبی درک نکنید. اما باید بدانید که دانستن این موضوع به هنگام خرید شارژر تایپ سی گوشی بسیار مهم است.

علاوه بر این، برای شما ذکر خواهیم کرد که شارژر Type C چیست و چطور می‌توان آن را تهیه کرد.

با استفاده از خدمات فروشگاه آنلاین علی پخش، قادر خواهید بود تا انواع لوازم جانبی گوشی از جمله شارژر تایپ c را خریداری کنید. قیمت شارژر تایپ سی و دیگر لوازم جانبی گوشی، به قیمت عمده می‌باشد.

برخلاف بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی که نیاز است تا اول پول بپردازید، فروشگاه لوازم جانبی علی پخش، در وهله اول کالا را برای شما ارسال خواهد کرد و پس از اینکه کالا را تست کردید و از سلامت آن اطمینان داشتید سپس اقدام به خرید شارژر تایپ سی نمایید.

با شارژر دیواری تایپ سی برای گوشی خود، می‌توانید از مزایای بسیار زیادی برخوردار شوید که در ادامه برای شما ذکر خواهد شد.

خرید شارژر تایپ سی

خرید شارژر تایپ سی برای اندروید یا آیفون؟

قبل از هر چیز مهم است که بدانید گوشی اندروید دارید یا آیفون. اپل تنها برندی است که از سیستم عامل iOS استفاده می‌کند. تقریبا هر دستگاه دیگری اکنون تحت عنوان اندروید Google اجرا می‌شود. بنابراین اگر آیفون ندارید، فرض کنید که برای اندروید به شارژر نیاز دارید.

اغلب افرادی که اقدام به خرید شارژر تایپ سی می‌کنند، کاربران اندروید هستند، در این بین اگر از کاربران دائمی سامسونگ هستید، در این زمینه حتما به سوی تهیه شارژر سامسونگ بروید.

شارژرهای دستگاه‌های اندروید، معمولا از اتصالات تایپ سی یا Micro USB استفاده می‌کنند. تفاوت بزرگ بین شارژر تایپ سی ایفون و Micro USB در شکل دوشاخه است. تایپ سی کاملا گرد است، بنابراین می‌توانید آن را به هر شکلی که می‌خواهید به گوشی خود وصل کنید. یک کابل Micro USB یک کف صاف دارد، جایی که این کابل فقط از یک جهت در تلفن شما قرار می‌گیرد.

آیا خرید شارژر تایپ سی برای دستگاه‌های اپل ممکن است؟

همانطور که پیشتر ذکر شد، خرید شارژر تایپ سی صرفا برای گوشی‌های اندرویدی است و یا گوشی‌هایی که از درگاه تایپ سی پشتیبانی می‌کنند.

شارژر تایپ سی اپل بسیار ساده تر هستند. اگر آیفون قدیمی‌تری دارید (به عنوان مثال آیفون 4)، برای شارژ کردن آیفون به یک کابل 30 پین عریض نیاز دارید. از آیفون 5 به یک کابل اتصال لایتنینگ نیاز دارید.

تفاوت بزرگ بین شارژرهای مختلف عمدتا در شکل دوشاخه است. هر دوشاخه برای هر دستگاهی مناسب نیست. به همین دلیل عاقلانه است که بدانید کدام دوشاخه در دستگاه شما قرار می‌گیرد. این اطلاعات برای استفاده از کلگی تایپ سی مناسب گوشی شما لازم می باشد.

بعد از خرید شارژر تایپ سی مقایسه انجام دهید

مینی یو اس بی، جانشین USB عادی است. کابل‌های Mini USB هنوز برای تلفن‌های قدیمی‌تر استفاده می‌شوند، اما دیگر به سختی آنها را می‌بینید اما اگر قصد خرید شارژر تایپ سی را دارید این موضوع دیگر صدق نمی‌کند. فیش Mini USB بسیار فشرده تر از اتصال USB معمولی است و نوعی شکل ذوزنقه ای دارد.

شارژر Mini USB فقط از یک جهت در گوشی جا می‌شود. شارژرهای تایپ 30 نسبت به این مدل بسیار پیشرفته تر هستند.

میکرو یو اس بی: کوچکترین نسخه اتصال USB، میکرو یو اس بی است. بسیاری از گوشی‌ها از کابل میکرو یو اس بی استفاده می‌کنند و کمی صاف تر از مینی یو اس بی است. کابل های شارژرهای تایپ سی از میکرو یو اس بی هم صاف تر است. همانطور که تلفن‌ها فشرده تر می‌شوند.

تمام قطعات یک موبایل نیز کوچکتر می‌شوند و اگر تجربه خرید شارژر تایپ سی را داشته باشید متوجه باریک شدن کانکتورهای آن خواهید شد. همچنین پورت USB برای شارژ دستگاه نیز فشرده تر (کوچکتر) خواهد شد. شارژر میکرو یو اس بی فقط از یک جهت در گوشی جا می‌شود.

خرید شارژر تایپ سی برای گوشی

آخرین نوع شارژر، یو اس بی تایپ سی است. کابل شارژرهای تایپ سی کاملا گرد و حتی صاف تر از کابل Micro USB است. تفاوت بزرگ بین کابل تایپ سی و کابل Micro USB این است که، سیم تایپ سی به دو صورت در گوشی قرار می‌گیرد. بنابراین مهم نیست که چگونه کابل را به موبایل خود وصل می‌کنید.

علاوه بر تغییر شکل، بر اساس USB 3.0 کار می‌کند. اگر خرید شارژر تایپ سی را انجام داده باشید سود کرده اید زیرا از شارژ دستگاه‌های بزرگتر مانند لپ تاپ پشتیبانی می‌کند و در انتقال تصویر و فایل بسیار سریعتر است.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، اپل از یک کانکتور 30 ​​پین یا یک کانکتور لایتنینگ استفاده می‌کند. کانکتور 30 ​​پین بسیار بزرگتر از کانکتور لایتنینگ است. کانکتور 30 ​​پین هنوز در دستگاه‌های آیفون قدیمی تر از جمله آیفون 5 استفاده می‌شود.

رابط لایتنینگ جدید اپل بسیار فشرده تر از رابط 30 پین است. به جای 30 پین، کانکتور لایتنینگ فقط 8 پین دارد. علاوه بر این، کانکتور را می‌توان به 2 روش استفاده کرد اما کسانیکه دست بکار می‌شوند تا خرید شارژر تایپ سی را انجام دهند این اطلاعات اضافه است، یوزرهای Apple حتما توجه نمایند که برای انتخاب بهترین‌ها حتما به صفحه خرید لوازم جانبی اپل مراجعه نمایند.

بنابراین بالا یا پایین وجود ندارد. علاوه بر آیفون، از شارژر لایتنینگ می‌توان برای شارژ آیپد یا آیپاد نیز استفاده کرد. این یکی از مزیت‌های همه و انواع شارژر تایپ سی همین‌ها است.

مزیت‌های خرید شارژر تایپ سی

با شارژر تایپ سی اصلی، می‌توانید از این مسئله اطمینان داشته باشید که آمپر و ولتاژ درست به گوشی شما تزریق خواهد شد.

اکنون که می‌دانید برای شارژ گوشی خود به کدام کابل نیاز دارید، توجه به آمپر و در نتیجه تعداد آمپر (A) یک شارژر بسیار مهم است.

هرچه آمپر شارژر بیشتر باشد، شارژر قدرتمندتر است. به عنوان مثال، یک شارژر 2.1 آمپر، دستگاه را بسیار سریعتر از یک شارژر 1 آمپر شارژ می‌کند پس این نکته در خرید شارژر تایپ سی به شما کمک خواهد کرد. در اصل، بنابراین بهتر است شارژری با آمپر بیشتر انتخاب کنید، زیرا دستگاه شما سریعتر شارژ می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که تعداد آمپر شارژر ممکن است هرگز از ظرفیت باتری بیشتر نشود.

این به هیچ وجه با جدیدترین گوشی‌های هوشمند مشکلی ندارد، زیرا باتری‌های تلفن‌های هوشمند امروزه ظرفیت بسیار زیادی دارند.

همانطور که ذکر شد، با خرید شارژر تایپ سی، دیگر نگرانی برای وارد شدن ولتاژ اضافه به گوشی ندارید. در واقع شارژر تایپ سی سامسونگ تحویل برق حرفه ای دارد که باعث می‌شود، گوشی شما در بهترین شرایط نیز شارژ شود.

نکاتی که قبل از خرید شارژر تایپ سی باید به آن‌ها توجه کنیم

شارژر تایپ سی فست شارژ که در ایران خریداری شده اند با ولتاژ برق ایران تنظیم هستند، در اینجا دانستن این نکته مفید است که تعداد ولت شارژر تلفن مستقل از تعداد آمپر آن است. ولت ولتاژ و آمپر جریان است. در همه جای اروپا از 230 ولت استفاده می‌شود. در آمریکای شمالی 100 ولت رایج است.

اما در ایران، چیزی که رایج است، 5 ولت است. در واقع، نوع مصرف برق در سراسر دنیا، با هم تفاوت دارد، اما دانستن این مسئله در خرید شارژر تایپ سی کمکی به شما نخواهد کرد.

به این منظور که اگر شما در ایران یک شارژری را تهیه کردید و سپس به اروپا مهاجرت کردید، نباید از آن شارژر استفاده کنید. زیرا ممکن است اتصالات بسیار جدی در گوشی شما رخ دهد. بنابراین، در هر جای دنیا که هستید، باید به این مسئله توجه کنید.

این مسئله نه فقط برای تلفن همراه، بلکه برای تمامی دستگاه‌ها از جمله ماکروفر، تلویزیون و… که نیازمند اتصال برق هستند، باید رعایت شود.

خرید شارژر تایپ سی

اگر اقدام به خرید شارژر تایپ سی در ایران کردید و می‌خواهید به یک کشور اروپایی سفر کنید، نباید از آن شارژر استفاده کنید. به این دلیل که میزان ولتاژ شارژر در کشورهای مختلف، فرق دارد. باید این مسئله را در نظر داشته باشید که یک شارژر در آنجا خریداری کنید و استفاده کنید. زیرا تمام شارژرهای وارداتی، مختص به خاورمیانه ایجاد می‌شوند.

در واقع، یکی از دلایل اینکه یک گوشی همراه، کنسول بازی مانند پلی استیشن و… برای ریجن (منطقه) مختلف ساخته می‌شود، مسئله ولتاژ و نوع مصرف برق است. شارژرهای تایپ سی نیز از قاعده مستثنی نیستند.

خرید شارژر تایپ سی در کیفیت اصلی

مطمئن شوید شارژر تایپ سی شما اورجینال است. برای اطمینان کامل از خرید شارژر تایپ سی برای گوشی خود، بهتر است یک شارژر اصلی بخرید. عیب شارژر اصلی این است که اغلب بسیار گرانتر از شارژرهای یک برند دیگر است.

اگر به نوع شارژر و تعداد آمپر دقت کنید، متوجه همه چیز خواهید شد. لزوما نیازی به خرید های کپی برای گوشی خود ندارید. یک شارژر اصلی نیز برای گوشی مناسب خواهد بود.

با شارژر تایپ سی شیائومی اورجینال، می‌توانید از این اطمینان داشته باشید که گوشی شما در بهینه ترین حالت ممکن کار می‌کند.

متاسفانه، هنوز شارژرهای بدلی که اغلب ساخت چین هستند، در بازار وجود دارد. این شارژرهای تلفن چینی اغلب سبک و عایق ضعیفی دارند.

اگر در مورد خرید شارژر تایپ سی خود شک پیدا کرده اید، مطمئن شوید که گوشی یا شارژر شما هنگام شارژ داغ نشود. حتی اگر گوشی شما خیلی کند شارژ می‌شود، احتمال زیادی وجود دارد که یک شارژر تقلبی چینی داشته باشید.

پیش از خرید شارژر تایپ سی

با type c plug adapter، به استاندارد جهانی سلام کنید. شارژر یو اس بی سی استاندارد نوظهور برای شارژ و انتقال داده است که جدیدترین رابط توسعه یافته در جامعه لوازم الکترونیکی مصرفی، مانند اپل، سامسونگ و اینتل و شیائومی است.

از آنجایی که بسیاری از مشهورترین تولید کنندگان جهان از این فناوری جدید پشتیبانی می‌کنند، بزودی در سراسر دنیا تمامی دستگاه‌ها از تایپ سی پشتیبانی خواهند کرد.

بد نیست بدانید با خرید شارژر تایپ سی سود کرده اید زیرا شکل اتصال دهنده جدید، کوچکتر و برگشت پذیر است که اتصال آن را آسان تر می‌کند. کابل‌های Type-C می‌توانند قدرت بسیار بیشتری را حمل کنند.

بنابراین می‌توان از آنها برای شارژ دستگاه‌های بزرگتر مانند لپ تاپ‌ها استفاده کرد. و همچنین سرعت انتقال دو برابر USB 3 را با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه ارائه می‌کند.

شارژر تایپ سی به تدریج جایگزین انواع USB قبلی، از جمله شارژر تایپ A، B، مینی و میکرو خواهد شد. علاوه بر این، از آنجایی که دستگاه‌های آینده به پورت USB 3.1 جدید مجهز می‌شوند که کوچک‌تر از نسل‌های قبلی خود است. این دستگاه‌ها احتمالا نازک‌تر و سبک‌تر از همیشه خواهند بود. خرید شارژر تایپ سی مزایای بسیاری نیز دارند که به طور خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عملکرد بهتر دستگاه پس از خرید شارژر تایپ سی و استفاده از آن

مانند بسیاری از فناوری‌های جدید، حتی شارژر تایپ سی اپل واچ نیز نسبت به قبل بهبود یافته است. با سیم رابط تایپ c می‌توانید داده‌ها را با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه انتقال دهید. یا بهتر است بگوییم که یک فیلم HD کامل را در 30 ثانیه انتقال خواهید داد. و این 20 برابر سریع‌تر از یو اس بی 2 است.

پس از خرید شارژر تایپ سی خوشحال باشید چون دارای توان 100 وات یا 3 آمپر قدرت است که باعث می‌شود دستگاه شما با شارژر های USB-C خیلی سریع شارژ شود و در حالت بهینه کار کند.

آداپتور تایپ سی به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن نسبت به شارژرهای قبلی آسان تر باشد. این کله شارژ جهت بالا یا پایین ندارد، بنابراین بدون توجه به اینکه آن را به چه سمتی وصل می‌کنید، کار می‌کند.

با خرید شارژر تایپ سی، دیگر نیازی نیست تعداد زیادی کابل USB مختلف را نگه داری کنید. اتصال دهنده برای دستگاه‌های مختلف شکل می‌گیرد و شما درگاه‌های بزرگ تری نخواهید داشت که فضای غیر ضروری دستگاه‌های شما را اشغال کند.

با خرید شارژر تایپ سی تمام دستگاه‌ها را شارژ نمایید

همه شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله اپل، گوگل و مایکروسافت از تایپ c پشتیبانی می‌کنند. به این معنی که می‌توانید با اکسسوری، تمامی دستگاه‌های تلفن همراه خود را شارژ کنید.

به گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، دوربین‌های دیجیتال یا تقریبا هر چیزی که متصل می‌شود، به خوبی کار می‌کند.

اندازه آداپتور Type-C شارژر تایپ سی نسبت به نسل‌های قبلی خود کوچکتر است.

آیا می‌دانید کابل شارژر تایپ سی از استانداردهای صوتی پشتیبانی می‌کند، با خرید شارژر تایپ سی می‌توانید از مزایای بسیار زیادی برخوردار شوید. در واقع، شارژر تایپ سی برای صدا، از صدای دیجیتال از طریق مشخصات کلاس صوتی USB پشتیبانی می‌کند، که نسخه 3.0 جدیدترین آن است. هدفون‌های آنالوگ نیز از طریق کانکتور، آداپتور صوتی را پشتیبانی می‌کنند.

ویدیو روی کانکتور می‌تواند در قالب‌های مختلفی از جمله استانداردهای HDMI، super MHL و DisplayPort ارائه شود.

سری تایپه سی فقط یک نوع جدیدی از شارژر نیست، بلکه استاندارد جدیدی برای شارژرهای قبلی است. اگر یک گوشی جدید گرفتید که مدل آن از سال 2018 به بعد است، به احتمال زیاد نیاز به خرید شارژر تایپ سی دارید.

با این پیشرفت عظیم این پلتفرم مزیت دیگری نیز دارد. کابل‌های یو اس بی سی می‌توانند شارژر تقریبا هر چیزی از لپ‌تاپ گرفته تا صفحه نمایش بزرگ HD و حتی برخی از چاپگرها را تامین کنند.

با خیال راحت دست به خرید شارژر تایپ سی بزنید

همانطور که دنیا به سمت نواوری پیش می‌رود، به این معنی نیست که باید همه دستگاه‌های موجود خود را جایگزین کنید. زیرا دستگاه تایپ C جدید شما همچنان با تمام دستگاه‌های موجود سازگار خواهد بود. به تنها چیزی که نیاز دارید این است که دست به خرید شارژر تایپ سی کنید.

خرید شارژر تایپ سی

خرید شارژر تایپ سی

اگر یک دستگاه داشته باشیم که از یو اس بی تایپ سی پشتیبانی نکند، باید چه کاری انجام دهیم؟ مسلما نمی‌توان یک دستگاه گران قیمت را دور انداخت و دستگاه جدید خرید. پس باید برای اینکه آن را بهینه کنیم، از کابل تبدیل استفاده کنیم.

در ادامه، انواع کابل‌های تبدیل را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • 1 کابل تایپ سی به کابل میکرو B
  • 1 کابل تایپ سی به تایپ سی
  • 1 کابل تایپ A به تایپ سی
  • آداپتور 3.0 تایپ سی به تایپ A
  • 0 کابل شارژ تایپ سی به تایپ میکرو
  • کابل شارژ 2.0 تایپ A به تایپ سی ( در این بگویم اگر به دنبال خرید شارژر تایپ سی هستید این قسمت از مطلب را رها کنید)
  • کابل شارژ 2.0 تایپ سی به مینی B
  • کابل چاپگر تایپ سی به یو اس بی تایپ B

علاوه بر خرید شارژر تایپ سی به فکر کابل شارژ آن هم باشید

شارژرهای نسل جدید از استاندارد های بالایی برخوردارند. شرکت‌های فناوری در سراسر جهان، به مقررات جدید اروپایی که خواستار یک اتصال دهنده استاندارد هستند، پاسخ داده اند. مسئله شارژر تایپ سی به طور گسترده توسط سازندگانی از جمله اپل، گوگل و مایکروسافت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

و با چنین حمایت گسترده ای از این رهبران بازار، استاندارد جدیدی می‌تواند به یک استاندارد جهانی تبدیل شود.

این ایده فناوری جدید به دلایل زیست محیطی بسیار محبوب است و این گامی اساسی به سوی آینده ای سازگار با فناوری پایدار است. بنابراین، با خرید شارژر تایپ سی دیگر کمتر نیاز است تا اقدام به تهیه آداپتوری جدید برای دستگاه‌های مختلف کنید. در واقع، با یک شارژر، برق همه دستگاه‌های خود را تامین خواهید کرد.

نکته اصلی این است که این فناوری نوپا باید انتقال داده و زمان شارژ سریع‌تری را نسبت به مدل‌های قبلی ارائه دهند.

علاوه بر برق و داده، شارژر Type-C برای پشتیبانی از طیف گسترده ای از حالت‌ها و استانداردهای مختلف طراحی شده است.

بواسطه خرید شارژر تایپ سی از بقیه جلو بزنید

USB Type C اتصال استاندارد جدیدی است که به طور فزاینده ای در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ تاپ‌ها، پاوربانک‌ها، شارژرها، کارت خوان‌ها و آداپتورهای صدا استفاده می‌شود. در رابطه با خرید شارژر تایپ سی بهتر است بدانید از آنجایی که شرکت‌های بزرگی مانند اپل، اینتل و دل مدت‌هاست به دنبال یک اتصال استاندارد برای انتقال انرژی، داده و ویدئو بوده اند، با همدیگر شروع به همکاری کرده اند.

نتیجه این همکاری سری USB سی جدید است. ارتباطی که به زودی برای همه یکسان خواهد شد و ارتباطی که زندگی را که گوشی هوشمند به بخش مهمی از آن تبدیل شده است، بسیار آسان تر خواهد کرد.

به همه مواقعی فکر کنید که برای دیدن دوستان یا خانواده رفته‌اید و خواستید یک شارژر قرض بگیرید، اما شارژر مناسب پیدا نمی‌شود.

با خرید شارژر تایپ سی این اتفاق کمتر رخ خواهد داد و شما بدون توجه به نوع دستگاه یا سیستم عاملی که در آینده انتخاب می‌کنید، می‌توانید دستگاه خود را شارژ کنید.

افراد مدرن به دنبال خرید شارژر تایپ سی هستند

تحویل برق – PD: یکی از فناوری‌های به کار رفته در شارژرهای تایپ سی PD است. تحویل برق یو اس بی، فناوری است که عمدتا در جدیدترین شارژرها تعبیه شده است و انرژی بیشتری نسبت به اتصالات USB سنتی ارائه می‌دهد. به لطف یک تراشه داخلی، شارژر دستگاه متصل را تشخیص می‌دهد.

این قضیه موجب حفظ رضایت شما پس از خرید شارژر تایپ سی می‌شود به عنوان مثال، مقدار صحیح برق به طور خودکار به تلفن هوشمند یا تبلت شما وارد می‌شود و این روش هوشمند تغذیه عمر باتری شما را افزایش می‌دهد.

تاندربولت 3 نسخه سوم از سرعت انتقال تا 40 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند و از رابط تایپ سی استفاده می‌کند. به عنوان مثال، Thunderbolt 3 را می‌توان برای تغذیه دو نمایشگر 4K و انتقال همزمان داده‌ها از طریق اترنت استفاده کرد. این فناوری تا 8 برابر سریعتر از USB 3.0 است. این نیز یکی دیگر از برتری های شارژرهای تازه به بازار عرضه شده است.

USB 3.1 – نسل دوم: نسل دوم USB 3.1 همزمان با تایپ سی توسعه یافت، این نکته در خرید شارژر تایپ سی موثر است که این پروتکل جدید کمتر از 20 برابر سریعتر از USB 2.0 است و سرعت انتقال تا 10 گیگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد.

به کمک خرید شارژر تایپ سی سهولت را برای خود رقم بزنید

با اتصال متقارن در شارژرهای جدید، مهم نیست که دوشاخه را در کدام جهت وصل کنید. شما کابل را بدون توجه به نحوه اتصال آن وصل می‌کنید. این نه تنها در مورد دوشاخه بلکه در مورد خود کابل نیز صدق می‌کند. بنابراین احتمال آسیب رساندن به دوشاخه به دلیل زور زدن منبع برق بسیار کمتر است.

قوی بودن شارژر – خرید شارژر تایپ سی قوی: سرعت داده بالاتر در ترکیب با USB 3.1 امکان پذیر است. علاوه بر این، پس از خرید شارژر تایپ سی سایر دستگاه‌های هوشمند بزرگ تر را نیز خواهید توانست که شارژ نمایید.

شارژرهای تایپ سی با تحویل برق (PD) هوشمند و ایمن شارژ می‌شوند. آنها در برابر اضافه بار، اضافه ولتاژ و اتصال کوتاه محافظت می‌شوند.

تفاوت بین مینی یو اس بی، میکرو یو اس بی و شارژر USB C، تفاوت بزرگ بین mini USB و micro USB و اداپتور تایپ سی شکل آن است. بنابراین هر دوشاخه برای هر گوشی مناسب نیست. یک mini USB شکل ذوزنقه ای دارد. یک میکرو یو‌اس‌بی کوچک‌ترین نوع شارژر در این لیست است که ته آن صاف‌تر است و بالا و پایین آن متفاوت است.

این قسمت نیز نسبت به خرید شارژر تایپ سی کاملا بی ربط است اما بدانید دوشاخه تایپ سی بیضی شکل است و بالا و پایین آن یکسان است.

آیا خرید شارژر تایپ سی می‌تواند برای گوشی خطرناک باشد؟

این حرف اشتباه است که‌ می‌گویند: اگر گوشی نسبتا جدیدی دارید، همیشه یک شارژر با آمپر بیشتر انتخاب کنید. زیرا هرچه آمپر بیشتر باشد، شارژر سریعتر شارژ می‌شود. اگر گوشی قدیمی دارید، مطمئن شوید که آمپر شارژر شما همیشه کمتر از باتری گوشی شما باشد.

با خرید شارژر تایپ سی، دیگر نیازی به نگران بودن راجع به ولتاژ و… نیست. زیرا تحویل برق شارژر تایپ سی به خوبی بهینه شده است و اجازه نمی‌دهد تا گوشی شما ولتاژ غیر مجاز را دریافت کند.

خرید شارژر تایپ سی

خرید شارژر تایپ سی از علی پخش

بسیاری از شارژرهای بدلی در چین ساخته می‌شوند. به علائم کیفیت روی شارژر توجه ویژه ای داشته باشید. اگر علامت CE را مشاهده کردید، احتمال زیادی وجود دارد که شارژر اصلی باشد. اگر قیمت واقعا ارزان است، می‌توان نتیجه گرفت که یک شارژر بدلی دارید. مزیت های گفته شده فقط در صورت استفاده از شارژرهای اصلی تایپ سی امکان پذیر است.

اگر قصد خرید شارژر تایپ سی در کیفیت اصلی همراه با گارانتی یک سال با بهترین قیمت همراه با ضمانت را دارید می‌توانید همین حالا از طریق فروشگاه اینترنتی علی پخش دست به کار شوید.

سوالات متداول: 

آیا خرید شارژر تایپ سی تنها شامل دستگاه‌ها اندرویدی می‌شود؟

خیر، کلگی‌های نسل جدید اپل نیز به درگاه Type-C مجهز شده اند، بنابراین کسانیکه گوشی آیفون دارند نیز اقدام به خرید شارژر تایپ سی می‌نمایند.

در خرید شارژر Type-C به چه نکته‌ای باید توجه نمود؟

شارژرهای تایپ سی در انواع و اقسام‌های مختلف وجود دارند و قبل از خرید می‌بایست به مشخصات آن توجه نمایید که با دستگاهتان سازگاری داشته باشد.

آیا شارژرهای USB-C فناوری فست شارژ را پشتیبانی می‌کنند؟

در پاسخ می‌توان گفت تمامی آداپتورهای تایپ سی به فناوری شارژ سریع مجهز شده اند، پس با تهیه چنین شارژری انگار دست به خرید شارژر فست شارژ زده اید.