آیا به دنبال خرید جک هدفون هستید؟ آیا می‌خواهید از هدفون‌های صوتی که فقط اتصال سیمی دارند لذت ببرید؟ آیا به دنبال خرید و ارتقاء کابل صوتی خود هستید؟

اگر پاسخ شما به هر یک از سوالات بالا مثبت است، با ما همرا باشید.

خرید جک هندزفری سامسونگ و آیفون برای استفاده در گوشی‌های هوشمند صورت می‌گیرد که همگی دارای مادگی 3.5 میلیمتری می‌باشند، در حالی که تجهیزات سینمای خانگی معمولاً یک سوکت 6.3 میلی‌متری دارند.

علت خرید جک هدفون

جک 3.5 میلی‌متری هدفون که دهه‌ها در تلفن‌های همراه رایج بود، در حال ناپدید شدن است. به عنوان مثال، در هیچ‌کدام از آیفون‌های 7 در سال 2016 و گلکسی‌های اس 20 سامسونگ در سال 2020 استفاده نشده است که همین عاملی بود تا برخی ملزم به خرید جک هندزفری با رابط تایپ سی یا لایتنینگ بشوند. که برخی به اشتباه به جای آن از آداپتور هدست سیمی یا هدست بی‌سیم بلوتوث استفاده کرده‌اند.

که اگر قصد اتصال گجتی با رابط سه و نیم به این از دستگاه ها دارید تنها با خرید جک هدفون قادر به انجام چنین امری خواهید شد.

جک‌های 2.5 و 3.5 میلی‌متری برای دستگاه‌های تلفن همراه استفاده می‌شوند، در حالی که از کانکتورهای 6.3 میلی‌متری در تجهیزات صوتی غیرقابل حمل استفاده می‌کنند.

اتصال هدفون (و سایر دستگاه‌ها) به جک‌ها یا پورت‌های مناسب‌شان و کار کردن با آنها آسان است، اما ممکن است گاهی وقت‌ها استفاده از آنها سخت شود، آنگاه باید نحوه عملکرد برقی جک‌ها و دوشاخه‌های هدفون را قبل از خرید جک هندزفری بدرستی یاد بگیریم زیرا به درک ما از جریان سیگنال و سازگاری دستگاه کمک شایانی می‌کند و در عین حال مهارت‌های عیب‌یابی ما را نیز بهبود می‌بخشد.خرید جک هدفون

خرید جک هندزفری و نحوه عملکرد آن

جک‌ها و دوشاخه‌های هدفون چگونه کار می‌کنند؟ قبل از خرید جک هدفون باید بدانید که دوشاخه‌های هدفون به جک هدفون وصل می‌‌شوند تا یک اتصال الکتریکی برقرار کنند. این اتصال الکتریکی به سیگنال‌های صوتی اجازه جریان پیدا کردن می‌دهد. اگرچه هدف یکسان است، اما اندازه، سیم کشی خاص، گنجاندن میکروفون، کیفیت اتصال و سازگاری از جک به جک، دوشاخه به دوشاخه و دوشاخه به جک در برندهای سامسونگ و اپل متفاوت است.

در این مقاله، ما به عملکرد داخلی این اندازه‌ها، سیم‌کشی‌ها و کیفیت‌های مختلف جک‌های هدفون می‌پردازیم تا نحوه عملکرد آن‌ها به طور کلی و همچنین نحوه عملکرد آنها در کنار دوشاخه هدفون را بهتر درک کنیم.

وقتی بیشتر مردم درباره جک‌های هدفون صحبت می‌کنند پس بد نیست ماهم اطلاعاتی داشته باشیم تا پس از خرید جک هندزفری نارضایتی از سوی خودمان پیش نیاید، منظور آنها هم کانکتورهای پورت ماده، و هم کانکتورهای نر، در انتهای کابل‌های هدفون است. با این حال، از نظر فنی جک هدفون، پورت مادگی است و دوشاخه هدفون کانکتور، نر است.

این مورد شامل هر کانکتوری به سبک تلفن (دارای کانکتورهای نوک، حلقه و آستین) می‌شود، پس حین خرید جک هدفون حتما به کانکتورهای آن توجه نمایید.

خرید جک هدفون برای اتصال دستگاهتان به …

بیایید با بیان اینکه همه جک‌ها و فیش‌های هدفون سازگار نیستند شروع کنیم. برای اینکه جک و دوشاخه هدفون به درستی متصل شوند و جریان سیگنال بهینه‌ای داشته باشند، باید به روش‌های زیر مطابقت کنند:

یک اندازه باشند، شماتیک سیم کشی یکسانی داشته باشند ،توجه داشته باشید که در سازگاری سیم کشی محدودیت‌هایی وجود دارد. همچنین پیش از خرید جک هدفون توجه داشته باشید که فقط به این دلیل که یک دوشاخه در یک جک قرار می‌گیرد، لزوماً به معنای سازگاری آن نیست.

اساسا، مبدل‌های صدا و دو شاخه‌های یک کانکتور دارای چندین هادی در طراحی خود هستند و بسیاری از افراد در خرید جک هندزفری دچار سردرگمی می‌شوند.

برای اینکه دوشاخه هدفون با جک هدفون کار کند، هادی‌ها باید به درستی در فرمت صحیح تراز شوند تا سیگنال‌های صوتی مناسب منتقل شوند، برای مثال در دستگاه‌های ایفون از نری لایتنینگ و در مدل‌های مختلف سامسونگ و اندرویدی از تایپ سی استفاده شود.

البته در گوشی‌های نسل جدید اندرویدی پیشنهاد می‌شود که به جای مبدل از خود هندزفری تایپ سی استفاده شود زیرا این محصول عملکرد فوق العاده‌ای در کیفیت و قدرت صدا دارد.

توجه به این نکته مهم است که هدفون‌ها مبدل می‌باشند و ذاتاً دستگاه‌های آنالوگ هستند. سیگنال‌های صوتی آنالوگ، ولتاژ AC (جریان متناوب)اند. این سیگنال‌ها از طریق سیم‌های رسانای الکتریکی منتقل می‌‌شوند.

سیم‌های داخل کابل هدفون با هادی‌های مجزای دوشاخه کابل به صورت داخلی، مطابقت دارند. جک منبع صوتی همچنین دارای هادی‌های جداگانه‌ای است که برای انتقال سیگنال‌های خاص بصورت سیمی هستند.

ایده این است که بین جک و هادی‌های دوشاخه تماس برقرار شود و همین قابلیت رسانایی ذکر شده سبب افزایش خرید جک هندزفری در بازار شده است. جهت اینکه سیگنال‌های صوتی آنالوگ از منبع، از طریق کابل و به درایورهای هدفون مناسب بر اساس طرح‌های سیم‌کشی، جریان یابند.

بنابراین ایده اصلی در رابطه با خرید جک هدفون نحوه عملکرد جک‌ها و دوشاخه‌های هدفون است. آنها به عنوان اتصالات رسانا عمل می‌کنند که به جریان الکتریکی اجازه می‌دهد از یک مکان به مکان دیگر (از منبع صوتی تا درایورهای هدفون) جریان یابد.

خرید جک هندزفری

خرید جک هندزفری تنها با رابط 3.5 میلی متر

بیایید با عنوان اندازه‌های مختلف جک هدفون و دوشاخه شروع کنیم: 2.5 میلیمتر ، 4.4 میلیمتر ، 6.35 میلیمتر ، 2.5 میلیمتر (3/32 اینچ) ، 3.5 میلیمتر

جک/شاخه هدفون 3.5 میلیمتری رایج‌ترین برای هدفون‌های سیمی است. این جک در گوشی‌های هوشمند قدیمی‌تر، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و برخی از کنسول‌های میکس صدا و ضبط‌ کننده‌های میدانی یافت می‌شود. اتصالات هدفون 3.5 میلیمتری اغلب یا از نوع استریو نامتعادل TRS (نوک-حلقه-آستین) یا استریو نامتعادل به همراه کانکتورهای TRRS میکروفون (نوک-حلقه-حلقه-آستین) هستند.

جک/شاخه هدفون 4.4 میلیمتری نسبتاً جدید است. 4.4mm Pentaconn استاندارد نامیده می‌شود و در برخی از محصولات HiFi به ویژه سونی یافت می‌شود و این از موضوعاتی است که در خرید جک هندزفری کمکتان می کند. سونی در فهرست 13 برند برتر هدفون My New Microphone در جهان قرار دارد.

خرید جک هدفون معمولا برای گوشی‌هایی با پورت 3.5 میلیمتر انجام می شود ولی در این بین موسیقی آلات الکترونیکی پیدا می شوند که از درگاه متفاوت 6.35 بهره مند هستند. دوشاخه‌ها/جک‌های مورد استفاده برای ابزارها اغلب نامتعادل هستند و به صورت TS (آستین نوک) سیم‌کشی می‌شوند. با این حال، جک 6.35 میلی‌متری برای هدفون نیز استفاده می‌شود، اگرچه معمولاً به صورت استریو TRS نامتعادل (نوک-حلقه-آستین) سیم‌کشی می‌شود.

جک/شاخه هدفون 6.35 میلیمتری در بسیاری از رابط‌های صوتی، تقویت کننده‌های هدفون، کنسول‌های میکس و دستگاه‌های ضبط یافت می‌شود.

از بین چند اندازه ذکر شده در بالا، کانکتورهای تلفن 3.5 میلیمتر (1/8 اینچ) و 6.35 میلیمتر (1/4 اینچ) رایج‌ترین هستند.

خرید جک هدفون با قابلیت پخش استریو

جهت خرید جک هندزفری برای دستگاه‌های سامسونگ و آیفون می‌توانید به سایت علی پخش مراجعه کنید و از بهترین کالا، با کیفیت بالا، قیمت مناسب و تنوع بالا بهره‌مند شوید و خرید جک هدفون را با اطمینان انجام دهید، اگر به دنبال قیمت جک هندزفری در پایین ترین مقدار هستید که کیفیت آن اصلی باشد در اینجا سفارش خود را انجام دهید.

اکثر هدفون‌ها برای پذیرش صدای استریو سیمی هستند، زیرا استریو استاندارد موسیقی است. با این حال، برخی از هدفون‌ها فقط به صدای مونو نیاز دارند و به همین روش طراحی شده‌اند. برای حمل مونو، کانکتور هدفون باید حداقل 2 هادی داشته باشد: یک سیم سیگنال و یک سیم برگشت (که معمولاً به عنوان زمین نیز عمل می‌کند). این کار به سادگی از طریق اتصال TS (آستین نوک) انجام می‌شود.

صدای استریو به حداقل 3 هادی نیاز دارد: یک سیم سیگنال صوتی کانال چپ، یک سیم سیگنال صوتی کانال راست، و یک سیم مشترک زمین/بازگشت. پیش از خرید جک هندزفری توجه داشته باشید که هدفون‌های مونو و استریو ممکن است بیش از حد لازم برای ادغام میکروفون یا انتقال سیگنال متعادل باشند.

اکثر هدفون‌ها از صدای نامتعادل استفاده می‌کنند و در این مورد خرید جک هدفون کاری اشتباست اگرچه استثناهایی نیز وجود دارد. صدای نامتعادل دارای یک سیم سیگنال و یک سیم برگشت است. این دو سیم رسانا یک مدار را کامل می‌کنند و به سیگنال صوتی اجازه می‌دهد که از منبع صدا به درایور هدفون “سفر” کند.

صدای نامتعادل برای انتقال صدا از طریق کابل‌های کوتاه (مانند کابل‌های هدفون) خوب است، اما سیگنال‌ها را به ویژه در رده‌های بالا، از طریق هر طول قابل توجهی کاهش می‌دهد. صدای متعادل دارای دو سیم سیگنال است: یکی برای حمل سیگنال در قطب مثبت و دیگری برای حمل سیگنال در قطب منفی.

وجود سیگنال‌های مساوی اما متضاد روی دو سیم، به طور موثری نوسان ولتاژ را در درایور هدفون متصل، دو برابر می‌کند که سرانجام منجر به انتقال سیگنال قوی‌تر می‌شود، که این موضوع در انتخاب و خرید جک هندزفری تاثیری ندارد. همانطور در رابطه با خرید جک هدفون باید بدانید که یک سیم جریان را به یک طرف درایور فشار می‌دهد، سیم دیگر جریان را از طرف دیگر درایور داخل مدار می‌کشد.

خرید جک هدفون

اطلاعات تکمیلی برای داشتن آگاهی کامل قبل از خرید جک هندزفری

ورودی‌های صوتی متعادل به طور موثری تفاوت، بین دو سیم سیگنال را از طریق یک تقویت‌کننده دیفرانسیل جمع می‌کنند و سیگنالی قوی با محافظت عالی در برابر هرگونه تداخل یا نویز مشترک برای هر دو هادی را امکان‌پذیر می‌کند. بنابراین، برای کابل‌کشی طولانی و در موقعیت‌هایی که به صدای تمیز با نویز کم نیاز است، رایج است.

برای مثال، میکروفون‌ها سیگنال‌های صوتی نسبتاً پایینی را، که مستعد تداخل الکترومغناطیسی هستند، صادر می‌کنند. بنابراین، میکروفون‌های حرفه‌ای همگی از خطوط متعادل برای انتقال سیگنال‌های خود استفاده می‌کنند.

توجه به این نکته مهم برای خرید جک هندزفری بهتر مهم است که هدفون‌های استریو به دو سیگنال صوتی نامتعادل یا متعادل نیاز دارند: یکی برای هر راننده، علاوه بر توجه به قیمت جک هدفون به این ویژگی نیز می‌بایست توجه نمود.

TS ابتدایی‌ترین رابط تلفن است. این اجازه را می‌دهد تا یک سیگنال صوتی مونو از طریق سیم سیگنال (نوک) و سیم برگشت/زمین (آستین) منتقل شود، که اگر خرید جک هدفون را انجام داده اید از این اطلاعات گذر کنید.

برای قرار دادن هادی‌های کانکتور TS: نکته: سیم سیگنال ، آستین: سیم برگشت و زمین ، TS را می‌توان به یک درایور هدفون (در طرح‌های یک‌طرفه) متصل کرد یا برای رسیدن به دو درایور، آنرا بصورت جداگانه تقسیم کرد.

در رابطه با جریان سیگنال هدفون مونو نامتعادل با ذکر کرد که فیش‌ها و جک‌های هدفون TS معمولاً فقط در کانکتورهای 2.5 میلیمتری یافت می‌شوند. توجه داشته باشید که کانکتورهای 6.35 میلیمتری TS “patch cable” برای سازهای الکتریکی، به ویژه گیتار الکتریک و گیتار باس، رایج هستند و خرید جک هندزفری در این سازه‌ها بی کاربرد است.

TRS در جک/شاخه‌های هدفون به عنوان حامل صدای استریو نامتعادل رایج است، اگر می خواهید پیش از خرید جک هدفون تمام اطلاعات در اختیارتان باشد با ما همراه باشید. کانکتور TRS نامتعادل به صورت زیر سیم‌کشی می‌شود: نکته: سیم سیگنال صوتی کانال چپ ، حلقه: سیم سیگنال صوتی کانال سمت راست ، آستین: سیم برگشتی مشترک و زمین

در این پیکربندی، سیم‌کشی آستین در قسمت Y در کابل تقسیم شده، و به هر دو درایور متصل می‌شود، که اگر خرید جک هندزفری را انجام داده اید نیازی به دانستن اطلاعاتی در رابطه با این رابط ندارید.

در میان این مطلب اگر قصد خرید هندزفری اپل را در کیفیت اصلی دارید و می‌خواهید آن را در بهترین قیمت بازار تهیه نمایید می توانید با کلیلک بر روی لینک اقدام نمایید.

خرید جک هندزفری

ادامه توضیحات در رابطه با خرید جک هدفون

طرح سیم‌کشی استریو نامتعادل TRS در جک/شاخه هدفون‌های 2.5 میلیمتری، 3.5 میلیمتری و 6.35 میلیمتری استفاده می‌شود و در هدفون‌های حرفه‌ای بسیار رایج است، و چون شاخه 3.5 میلیمتر به مراتب بیشتر است به همین دلیل خرید جک هدفون نیز رو به ازدیاد است، اما خرید آن در دستگاه‌های اپل کمتر دیده شده چون هندزفری لایتنینگ آیفون با هیچ هدفونی قابل قیاس نیست.

توجه داشته باشید که یکی دیگر از استانداردهای سیم‌کشی رایج برای جک‌ها/شاخه‌های TRS، مونو متعادل است، اگرچه این استاندارد هرگز در طراحی هدفون استفاده نمی‌شود. مونو TRS متعادل، معمولاً در وصله‌های صوتی حرفه‌ای و اتصالات مانیتور استودیویی و بلندگو استفاده می‌شود.

TRRS یکی دیگر از کانکتورهای بسیار رایج جک/شاخه هدفون است، که با ظهور هدفون‌هایی که شامل میکروفون در طراحی خود هستند، محبوبیت پیدا کرده است و خرید جک هندزفری بسیار رایج شده است.

بسیاری از دستگاه‌های دیجیتال ما (تلفن‌های هوشمند، لپ‌تاپ، تبلت) دارای جک سه و نیم TRRS برای قرار دادن این دستگاه‌ها و هدست‌های هدفون + میکروفون هستند، بنابراین در خرید جک هدفون باید دقت بالایی داشته باشیم که دارای چنین کانکتوری باشد. در این فروشگاه خرید جک هدفون تنها در سری 3.5mm صورت می‌پذیرد.

سیم‌کشی TRRS بیشتر در کانکتورهای هدفون 3.5 میلیمتری استفاده می‌شود و معمولاً از استاندارد AHJ (جک هدست آمریکایی) که توسط CTIA (انجمن ارتباطات تلفن همراه و اینترنت) تعیین شده است، پیروی می‌کند. بیایید نگاهی به این استاندارد بیندازیم.

خرید جک هدفون

خرید جک هندزفری با گارانتی یک سال

شما می‌توانید خرید جک هندزفری 3.5 میلیمتری با رابط تایپ سی و لایتنینگ برای دستگاه‌های سامسونگ و ایفون در کیفیت اصلی را از سایت علی پخش انجام دهید که در اینجا همراه با گارانتی یک سال عرضه می‌شوند.

استاندارد CTIA ، نکته: سیم سیگنال صوتی کانال چپ ، حلقه: سیم سیگنال صوتی کانال سمت راست ، حلقه: سیم برگشتی و زمین مشترک ، آستین: سیم صوتی میکروفون

در این هدفون، بازگشت مشترک (حلقه دوم) به سه راه تقسیم می‌شود و به عنصر میکروفون و هر دو درایور هدفون متصل می‌شود، و اگر به خرید جک هندزفری فکر می‌کنید نگران مسئله پخش استریو نباشید زیرا همگی آن‌ها قابلیت تقسیم صوت بین سیگنال‌ها را دارند و افرادی که خرید جک هدفون را انجام داده‌اند توانایی پخش موزیک با جلوه طبیعی 3D را پیدا کرده‌اند.

استاندارد قدیمی تری که قابل ذکر است OMTP است. استاندارد OMTP ، نکته: سیم سیگنال صوتی کانال چپ ، حلقه: سیم سیگنال صوتی کانال سمت راست ، زنگ: سیم صوتی میکروفون ، آستین: سیم برگشتی مشترک و زمین

در این استاندارد، آستین نیز به سه صورت تقسیم می‌شود و به عنصر میکروفون و هر دو درایور هدفون متصل می‌شود.

در ابتدای این مقاله در ارتباط با خرید جک هندزفری اشاره کردیم که جک‌ها و دوشاخه‌های هدفون ممکن است سازگار باشند حتی اگر هادی‌های آنها با هم مطابقت نداشته باشند. همچنین بیان کردیم که جک‌ها و دوشاخه‌های هدفون ممکن است سازگار نباشند حتی اگر اندازه آنها یکسان باشد، پس اندازه از دیگر نکاتی است که برای خرید جک هدفون به آن توجه نمود.

بیایید برخی از این سردرگمی‌ها را با نگاه کردن به مثال‌های خاص برطرف کنیم: سازگاری بین جک/ دوشاخه TRS و TRRS

خرید شارژر مغناطیسی اپل واچ

سناریویی را تصور کنید که در آن ما یک جفت از موارد زیر را داریم: هدفون با دوشاخه 3.5 میلیمتری TRS ، هدفون با میکروفون و فیش 3.5 میلیمتری TRRS ، گوشی هوشمند با جک 3.5 میلیمتری TRRS ، این تلفن هوشمند مطمئنا دارای جک TRRS خواهد بود زیرا به عنوان یک دستگاه ورودی و خروجی طراحی شده است که می‌تواند میکروفون را بپذیرد و سیگنال هدفون را ارسال کند.

خرید جک هدفون با ارسال سریع

پس از خرید جک هدفون توسط کاربر مجموعه ما در کمتر از 24 ساعت اقدام به ارسال می‌کند.

بیایید برای این مثال برای خرید جک هندزفری فرض کنیم که از استاندارد CTIA که قبلا ذکر شد استفاده می‌کند و بتوانیم براحتی خرید جک هدفون را انجام دهیم. یک بار دیگر، استاندارد CTIA در زیر قرار داده شده:

نکته: سیم سیگنال صوتی کانال چپ ، حلقه: سیم سیگنال صوتی کانال سمت راست ، حلقه: سیم برگشتی و زمین مشترک ، آستین: سیم صوتی میکروفون بنابراین، می‌دانیم که یک هدفون + میکروفون 3.5 میلیمتری TRRS (با فرض استاندارد CTIA) با جک هدفون سازگار است زیرا طرح‌های سیم‌کشی باهم مطابقت دارند و اندازه‌ها یکسان هستند.

با این حال، وقتی هدفون‌های استریو 3.5 میلی‌متری TRS را به گوشی هوشمند متصل می‌کنیم، به خوبی کار می‌کنند. چرا اینطور است؟ خب، نوک و حلقه دوشاخه TRS و جک TRRS کاملاً مطابقت دارند. سیم زمین/بازگشت نیز متصل می‌شود.

آستین جک TRRS که برای پذیرش سیگنال میکروفون طراحی شده است، به سادگی به سیم زمین فیش TRS هدفون متصل می‌شود. البته، این یک اتصال کامل نیست، اما با این وجود سازگار هستند.

در رابطه با خرید جک هندزفری اپل یا سامسونگ خیالتان از بابت اصالت راحت باشد و در صورتیکه پس از خرید جک هدفون احساس تقلبی یا غیر اصل بودن آن کردید می‌توانید آن را مرجوع نمایید.

همه چیز درباره‌ی خرید جک هندزفری

می‌دانیم که امروزه گوشی‌های همراه به یکی از تجهیزات اصلی برای گذران زندگی ما تبدیل شده‌اند. یکی از عملکردهای مهم گوشی‌های هوشمند، قابلیت پخش صدا با کیفیت بالاست. بیشتر کاربران گوشی‌ها از این قابلیت برای پخش موزیک‌های دلخواه و گوش دادن به فایل‌های مهم خود بهره می‌برند. این قابلیت هم از طریق بلندگوی گوشی و هم از طریق هندزفری یا هدفون انجام می‌پذیرد. اتصال هدفون یا هندزفری با گوشی همراه از طریق جک 3.5 میلیمتری صورت می‌پذیرد.

 اما با وجود چنین ضرورتی، بسیاری از گوشی‌های جدید جک 3.5 میلیمتری هدفون را حذف کرده‌اند. اما دلیل حذف جک هدفون و اجبار به خرید جک هندزفری برای کاربری از موبایل‌ها چیست؟

با حذف این پورت، کاربران باید به خرید جک هدفون روی بیاورند. اما جک هدفون دقیقاً چیست و چطور می‌توانیم جک هدفون مناسبی برای گوشی خود خریداری کنیم؟ با علی پخش همراه باشید.

برای آن که موضوع را بهتر درک کنید باید به این موضوع بپردازیم که جک هدفون چیست و چگونه عمل می‌کند. جک هدفون که به آن جک 3.5 میلیمتری نیز گفته می‌شود پورتی است که کابل‌های هندزفری یا هدفون از طریق آن به موبایل متصل می‌شوند و از این طریق صدا را از دستگاه به گوشی‌های هدفون یا هندزفری با کیفیت بالایی منتقل می‌کنند. بنابراین اگر خرید جک هدفون را انجام دهید هیچ اختلال صدایی نخواهید دید.

برسی چگونگی عملکرد جک 3.5 میلیمتری پیش از خرید جک هدفون

اگر شما قصد خرید جک هندزفری را دارید بهتر است از نحوه‌ی عملکرد آن بیشتر بدانید. اگر بخواهیم این سیستم را به زبان ساده برای شما خوانندگان گرامی تشریح کنیم به این صورت است که در بلندگوهای هدفون یا هندزفری، حلقه‌ی سیمی وجود دارد که جریان برق از آن عبور کرده و با آهنربایی که درون این حلقه وجود دارد ارتباط پیدا می‌کند.

انرژی لازم برای انجام این کار نیز از انرژی الکتریکی موجود در گوشی به دست می‌آید. خرید جک هدفون در این سیستم نقش اصلی را در برقراری ارتباط ایفا می‌کند. این قطعه به شما کمک می‌کند تا بلندگوهای موجود در گوشی‌های هدفون‌ها یا هندزفری‌ها را به منبع موسیقی خود متصل کنید.

پس از خرید جک هندزفری بر روی جک سه و نیم میلیمتری دو خط باریک مشکی و در واقع سه قسمت جداگانه را مشاهده می‌کنید. این سه ناحیه محل اتصال دو بلندگو خواهند بود. یکی برای صدا بلندگوی چپ، یکی برای بلندگوی راست و دیگری بین بلندگوی چپ و راست مشترک است. اگر فیش هندزفری‌ای که مشاهده می‌کنید دارای چهار بخش باشد به این معناست که بخش چهارم مخصوص میکروفون است.

یعنی در این هندزفری‌ها میکروفون نیز وجود دارد و به این ترتیب کاربر می‌تواند تماس‌های تلفنی خود را نیز از این طریق برقرار کرده و صدای خود را به مخاطب برساند.

با این حال جک هدفون از لحاظ ظاهری انواع مختلفی دارد و در مدل‌ها، کیفیت‌ها و طرح‌های گوناگون و جذابی ساخته شده است که شاید شما در خرید جک هدفون کمی گنگ شوید.

حذف جک 3.5 میلیمتری و اجبار به خرید جک هدفون

قابلیت انتقال صدا از طریق جک هندزفری از مدت‌های پیش در ساخت انواع گوشی‌های همراه در نظر گرفته می‌شد اما مدتی است که کاربران شاهد حذف جک 3.5 میلیمتری از دستگاه‌های خود هستند.

ممکن است برای شما این پرسش پیش بیاید که چرا شرکت‌ها با حذف این پورت کاربران را مجبور به خرید جک هندزفری می‌کنند؟ چه دلایلی پشت این تصمیم وجود دارند و چه هدف‌هایی از طریق دنبال می‌شود؟

یکی از دلایلی که شرکت‌ها دیگر تجهیزات جانبی مختلفی را در جعبه‌ی گوشی قرار نمی‌دهند یا برخی از پورت‌های گوشی مانند همین جک 3.5 میلیمتری را حذف می‌کنند این است که این موضوع می‌تواند سودآوری بیشتری برای آن شرکت داشته باشد. از این طریق که کاربر برای استفاده از همه‌ی امکانات گوشی هوشمند خود مجبور به تهیه‌ی لوازم جانبی آن یعنی خرید جک هدفون می‌شود.

این کاملاً بدیهی است که استفاده از هندزفری‌ها غیر قابل اجتناب است. بنابراین زمانی که کاربری گوشی جدیدی را خریداری می‌کند که از جک هدفون بی بهره است مجبور به خرید فیش هندزفری می‌شود. بنابراین شرکت‌ها می‌توانند از این راه برای خود درآمد بیشتری کسب کنند.

از سوی دیگر شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا این تجهیزات جانبی را با خاص‌ترین طراحی و ویژه‌ی دستگاه مورد نظر تولید کنند. به این صورت که می‌توان با خرید جک هندزفری های گوناگون از آن‌ها برای انتقال صدا استفاده کرد. اما تنها زمانی می‌توان از این قابلیت به طور کلی و با همه‌ی امکانات آن بهره ببرید که جک هدفون مختص گوشی خود را خریداری کنید.

خرید جک هندزفری و سودآوری بیشتر

برای نمونه کاربران گوشی‌های اپل زمانی که خرید جک هدفون آیفون را انجام می‌دهند و از آن استفاده می‌کنند از همه‌ی امکانات این گجت بهره می‌برند. در حالی که ممکن است همین گجت در گوشی دیگری از برندی دیگر، همه‌ی امکانات خود را در اختیار کاربر قرار ندهد.

اما از طرفی دیگر با حذف پورت 3.5 میلیمتری راه برای فناوری‌های جدیدتر باز می‌شود. از جمله فناوری‌های بی‌سیم. به این صورت هدفون یا هندزفری بی‌سیمی که خاص دستگاه‌های مختلف ساخته و طراحی می‌شود از سوی کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد و آن‌ها بی نیاز از خرید جک هندزفری خواهند شد.

 این فناوری‌ها مزیتی بزرگ دارند آن هم دست‌وپا گیر نبودن آن‌هاست و عدم الزام به خرید جک هدفون است. با استفاده از هندزفری یا هدفون‌های بی‌سیم دیگر لازم نیست در شعاع خاصی از گوشی قرار گرفت یا همواره گوشی را نزدیک خود نگه داشت. اما نکته‌ی قابل توجه در فناوری‌های بی‌سیم این است که آیا آن‌ها کیفیتی برابر با هندزفری‌های سیمی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند؟

از دلایل دیگری که شرکت‌هایی همچون اپل اقدام به حذف مادگی سه و نیم میلیمتری کردند کم کردن ضخامت‌های گوشی‌های همراه است. این فاکتور یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب گوشی به ویژه برای برخی از کاربران است. با نازک‌تر شدن گوشی کار کردن با آن قطعاً ساده‌تر خواهد بود.

خرید جک هدفون و راه برای فناوری‌های جدید

 البته حذف کردن جک هندزفری تنها یکی از راه‌های کم کردن ضخامت موبایل‌هاست. هر چه قطر دستگاه بیشتر باشد جا شدن در دست و کار کردن با آن سخت‌تر خواهد بود. بنابراین شرکت‌ها با این اقدام کاربری خوشایند و راحت‌تری را به کاربران هدیه می‌دهند حتی اگر کاربر مجبور به خرید جک هندزفری باشد!

اگرچه ممکن است این موضوع بهانه‌ای بیشتر نباشد. دلایل دیگری که شرکت‌ها در پاسخ به چرایی حذف این پورت می‌گویند شامل بیشتر شدن ظرفیت باتری و ضد آب کردن گوشی‌هاست اما این دلایل چندان کافی به نظر نمی‌رسد و کاربرانی که مجبور به خرید جک هدفون هستند این گفته‌ها را بهانه‌ای برای سودآوری بیشتر کمپانی‌های ساخت تلفن همراه می‌پندارند.

بر کسی پوشیده نیست که کیفیت صدا در استفاده از هدفون‌ها یا هندزفری‌های سیمی بسیار بیشتر است. از این جهت به کاربرانی که کیفیت صدا برایشان اهمیت ویژه‌ای دارد و سر و کارشان با موسیقی، نواختن یا … است پیشنهاد می‌شود با خرید جک هندزفری از بالاترین میزان کیفیت صدا بهره ببرند. خرید مبدل و رابط صدا این قابلیت را به کاربران می‌دهد که اگرچه دستگاه تلفن همراهشان پورت 3.5 میلیمتری را دارا نیست اما هنوز هم قادر باشند شفاف‌ترین و واضح‌ترین صدا را دریافت کنند و لذت ببرند.

بنابراین در هنگام خرید جک هدفون تنها کافی است گجت اصلی و استاندارد را از فروشگاهی معتبر تهیه کنید و از آن بهره ببرید. در صورت خرید جک هندزفری تقلبی یا نامرغوب نمی‌توانید انتظار داشته باشید به مدت زمان زیادی برایتان دوام بیاورد یا صدا را با بهترین کیفیت در اختیار گوش‌های شما قرار دهد.

کم کردن ضخامت گوشی‌ها و خرید جک هندزفری

به ساختار گوشی همراه خود توجه کنید. نگاهی به انواع پورت‌های اطراف دستگاه خود بیندازید. برای اتصال جک هدفون به گوشی‌ای که دارای جک هدفون نیست باید با تبدیل از پورت دیگری استفاده کرد. این تبدیل‌ها با توجه به ساختار گوشی و فناوری استفاده شده در آن طراحی و تولید می‌شوند. در زیر تعدادی از انواع جک هندزفری را مشاهده می‌کنید.

  • تبدیل USB-C به جک 3.5 میلیمتری برای گوشی‌های سامسونگ
  • تبدیل USB-C به جک 3.5 میلیمتری برای آیفون
  • خرید جک هدفون یعنی تبدیل لایتنینگ به جک هدفون آیفون
  • کابل تبدیل لایتنینگ به جک 3.5 aux audio

بدیهی است که با وجود پورت‌های گوناگون و بعضاً خاص در گوشی‌ها باید تبدیل‌های مختلفی وجود داشته باشد تا همه‌ی کاربران با خرید جک هندزفری از قابلیت انتقال صدا بهره ببرند.

مواد اولیه‌ی گوناگون در ساخت جک هدفون و توجه به این ساختار در هنگام خرید جک هندزفری

جک هدفون از لحاظ ظاهری انواع مختلفی دارد و در مدل‌ها، کیفیت‌ها و طرح‌های گوناگون و جذابی ساخته شده است. در ساخت جک هندزفری از مواد گوناگونی بهره برده می‌شود. در مدل‌های بی کیفیت‌تر برای ساخت فیش هدفون از روکش نیکل استفاده می‌کنند که خیلی جالب توجه نیست.

 در برخی از مدل‌ها که از کیفیت بسیار بهتری برخوردارند، جک‌های هدفون با روکش طلا بوده و درون روکش پلاستیکی، سیم‌های مسی که با فلز آلومینیوم پوشیده شده‌اند وجود دارد که کارکرد بسیار بهتری در رسانایی الکتریکی دارد. با این حال بهترین‌های فیش هندزفری از روکش‌های نقره‌ای بهره می‌برند و آن‌هایی که خرید جک هدفون را کرده اند متوجه این شباهت شده اند.

توجه به ظاهر در هنگام خرید جک هدفون

اگر بخواهیم از لحاظ ظاهری بین انواع جک هدفون مقایسه‌ای در میان خرید جک هندزفری انجام دهیم می‌توان گفت که انتهای سیم هدفون یا هندزفری می‌تواند به شکل قائم یا به صورت ال مانند باشد. هر کدام مزایای خود را دارند. برای نمونه زمانی که گوشی در جیب یا کیفتان قرار دارد از فیش هدفون قائم استفاده کنید به مراتب راحت‌تر خواهد بود.

از سوی دیگر جک‌هایی که به شکل ال ساخته می‌شوند از برخی خطرات مانند پاره شدن، خم شدگی یا کشیدگی بیشتر در امان هستند. اما این موضوع کاملاً به سلیقه‌ی کاربر بستگی دارد و لازم است پیش از خرید جک هدفون این موضوع را بررسی کنید.

گفتیم که برای اتصال هندزفری به گوشی‌هایی که دارای پورت جک هدفون نیستند به تبدیل نیاز داریم. اما دقت کنید که شما قرار است صدا را با بیشترین کیفیت از گوشی خود دریافت کنید. اینکه تنها هندزفری و گوشی پرقدرتی داشته باشید کافی نیست. شما باید برای خرید جک هندزفری محصول استاندارد و مرغوبی را تهیه کنید و این موضوع امکان‌پذیر نخواهد بود مگر با خرید از فروشگاه‌های معتبر. فروشگاه‌هایی که محصولات خود را نه تنها با قیمت مناسب به مشتریان عرضه می‌کند بلکه خیال کاربران را از اصالت کالای خود مطمئن می‌سازد.

خرید جک هدفون آیفون

برای گوشی‌های آیفون پس از حذف شدن درگاه جک سه و نیم میلیمتری مبدلی به کاربران ارائه شده که به آن مبدل لایتنینگ به جک هدفون گفته می‌شود و این محصول جانبی را خود شرکت اپل به بازار عرضه کرده است. در این صورت کاربران می‌توانند با خرید جک هدفون از هندزفری‌های قدیمی خود بهره ببرند یا هدفون خود را به آیفون متصل کنند.

گجت تبدیل لایتنینگ به جک هندزفری دارای کیفیت ساخت بالایی است. چراکه برای رضایت بیشتر کاربر برای خرید جک هندزفری به این نکته توجه شده است که صدایی که از منبع صوتی به بلندگوی هندزفری منتقل می‌شود بهترین کیفیت را داشته باشد. به دلیل بهره‌گیری از مواد اولیه‌ی مرغوب در ساخت این گجت می‌توانید مطمئن باشید که با مراقبت صحیح از آن، دوام بالایی از خود نشان خواهد داد.

 این مبدل با تمامی آیفون‌هایی که از درگاه لایتنینگ برخوردارند سازگاری دارد و در انتقال صدا به شکل بی‌نظیری عمل می‌کند به طوری که با خرید جک هدفون هیچ‌گونه افت کیفیت یا نویزی را در انتقال صدا تجربه نخواهید کرد.

خرید جک هندزفری با کیفیت بالا و استاندارد

یکی از نگرانی‌های مهمی که ممکن است برای کاربران پیش بیاید این است که با حذف جک 3.5 میلیمتری و در نتیجه خرید جک هندزفری و استفاده از آن ممکن است با طولانی‌تر شدن مسیر انتقال صدا کیفیت صدای نهایی مانند اتصال مستقیم به خود جک هدفون نباشد. ما کاملاً به شما حق می‌دهیم. اما هیچ جای نگرانی نیست اگر پیش از آن که اقدام به خرید جک 3.5 میلیمتری کنید مطالب زیر را در ذهن خود مرور کنید.

  • جست‌وجو در فروشگاه‌ها برای خرید جک هدفون متناسب با مدل و برند گوشی شما
  • خرید از فروشگاه‌های معتبر و قابل اعتماد مانند علی پخش
  • مراقبت و استفاده‌ی صحیح از جک هندزفری

پس از خرید جک هدفون تنها کافی است هدفون یا هندزفری خود را به این گجت متصل کرده و از گوش دادن به موسیقی دلخواهتان لذت ببرید. اگر تا اینجای مطلب را متوجه شده باشید برای خرید جک هندزفری هیچ تردیدی نخواهید داشت.

سوالات متداول: 

چرا بهتر است که اقدام به خرید جک هدفون نماییم؟

در اینجا بررسی می‌کنیم تا بدانید آیا باید از خرید جک هدفون خوشحال باشید یا ناراحت.

نبود جک هدفون بر روی گوشی فضای بیشتری را برای باتری و دیگر امکانات باقی می‌گذارد. هم‌چنین مقاومت گوشی در برابر آب با حذف این آیتم افزایش می‌یابد. کاهش ضخامت یکی دیگر است …

بدون جک هندزفری روی گوشی چطور از هندزفری و هدفون استفاده کنیم؟

این منظور شما می‌توانید با خرید جک هندزفری مشکل را برطرف نمایید. البته ممکن است از استفاده از یک وسیله‌ی جانبی اضافه خوشتان نیاید. اما اگر بخواهید از هندزفری‌های سیمی استفاده کنید راهی جز این نخواهد بود.

آیا استفاده از جک هدفون کیفیت صدا را کاهش نمی‌دهد؟

اگر طرفدار پر و پا قرص موسیقی باشید حتماً برایتان دغدغه خواهد بود که کیفیت صدای خروجی از جک هدفون چطور است. در سیستم‌های صوتی هر چه تعداد اتصال‌ها کم‌تر بوده و صدا به صورت مستقیم منتقل شود، کیفیت صدا بیشتر خواهد بود. به همین دلیل می‌توان گفت که شما می‌توانید کیفیت صدای حرفه‌ای و بالاتری را به صورت مستقیم بدون خرید جک هدفون بگیرید و در خرید هندزفری AKG دقت نمایید که محصولی ایده آل خریداری کرده باشید.