سوال میان کاربران رواج یافته که افزایش عمر باتری آیفون به چه صورت است؟ یا چه کارهایی انجام دهیم که عمر باتری آیفون کم نشود؟ در این مقاله در رابطه با راه های فوق العاده افزایش طول عمر باتری آیفون در هر نسل اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم که بسیار متفاوت است.

افرادی که کاربر آیفون هستند، درواقع هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر کاراییاز دستگاه خود لذت برده و راضی هستند. اغلب این افراد تمایلی به گوشی های موبایل سایر برند ها ندارند و ترجیح می‌دهند که در همین راستا بر مدل گوشی خود بی افزایند.

اما با همه این تفاسیر، گاهی این کاربران با مشکلاتی ناخوشایند مانند محدودیت مواجه می‌شوند و جالب است بدانید که دستگاه های برند آیفون به باتری های خود معروف هستند و افزایش عمر باتری آیفون کاری ساده است و درواقع یک نشان برای سلامت گوشی موبایل شما بشمار می‌روند.

چگونه افزایش عمر باتری آیفون را به خوبی انجام دهیم؟

به طور کلی یکی از نکات مهم در رابطه با افزایش طول عمر باتری آیفون، این است که این موضوع باعث بهبود قابلیت های عملیاتی و عملکرد اپلیکیشن های دستگاه می‌شود و دیگر به هیچ عنوان مصرف باتری روزانه دستگاه شما بیهوده نخواهد بود.

امروزه با بروزرسانی نسخه های سیستم ios، شکایت در رابطه با تخلیه سریع باتری های آیفون افزایش می‌یابد. حال در ادامه به مواردی در ارتباط با افزایش عمر باتری آیفون و بهینه سازی آن برای تمامی دستگاه های ios مانند آیپدها اشاره خواهیم داشت.

افزایش عمر باتری آیفون

 • اطمینان از بروز بودن نسخه ios: شاید این مورد تا به حال به فکر شما نرسیده باشد، اما بسیار مهم است که آیفون شما از آخرین نسخه ios استفاده کند. بنابراین ابتدا بررسی کنید که آیا ios دستگاه شما نیاز به بروزرسانی دارد؟ برای اینکه عملیات بروزرسانی نسخه ios را انجام دهید، باید ابتدا وارد قسمت تنظیمات و سپس جنرال شوید و در نهایت software update را انتخاب نمایید.
 • بهینه سازی تنظیمات دستگاه: آیا شما هم جزو افرادی هستید که به میزان روشنایی زیاد صفحه علاقه دارید؟ اگر عمر باتری دستگاهتان برای شما از اهمیت برخوردار است، بنابراین باید با این مسئله برای افزایش عمر باتری آیفون کنار آمده و به طور مداوم اندکی از نور صفحه خود کم کنید. اگر این مورد برای شما آزار دهنده است، می‌توانید از گزینه روشنایی خودکار در محیط استفاده کنید. همچنین استفاده از داده همراه آیفون و یا وای فای، به شدت بر عملکرد مصرف باتری تاثیر می‌گذارد، بنابراین در نظر داشته باشید که در صورت عدم نیاز به این قابلیت، آن ها را خاموش نمایید. زمانی که هر یک از این موارد روشن باشد در حالی که شما از آن ها به طور مستقیم استفاده نمی‌کنید، آیفون شما در محیط های مختلف به طور مداوم در جست و جوی شبکه ها برای اتصال می‌باشد.
 • فعال کردن حالت کم مصرف: همانطور که در رابطه با افزایش عمر باتری آیفون باید بدانید نسخه ios 9 حالت کم مصرف درگوشی های آیفون معرفی شد. این تیریک یکی از بهترین ها برای افزایش طول عمر باتری آیفون می‌باشد زیرا با روشن کرد این ابزار، آیفون شما مدت زمان طولانی تر و مصرف کمتر باتری عمل خواهد کرد. در این حالت، آیفون شما علاوه بر اینکه نور پس زمینه را کاهش داده، بلکه برنامه ای مانند mail را در پس زمینه دانلود نمی‌کند و همچنین بسیاری از ویژگی ها نظیر icloud sync و … را غیر فعال می‌کند.
 • خاموش کردن پس زمینه: زمانی که شما یک اپرا در آیفون خود می‌بندید، برای مدت زمانی همچنان به کار خود ادامه می‌دهد تا به تعلیق در آید. اگر از قابلیت Background App Refresh استفاده کنید، تمامی برنامه های معلق به طور خودکار بسته می‌شوند. حداقل می‌توانید این کار را برای برخی از برنامه های دستگاه خود انجام دهید.
پیشنهاد ما برای مطالعه:   Qualcomm چیست

چگونه سلامت باتری آیفون خود را افزایش دهیم؟

به طور کل برای افزایش عمر باتری آیفون لازم است پیش از اینکه با راهکار های افزایش طول عمر باتری آیفون آشنا شوید، در رابطه با تفاوت عمر و طول عمر باتری اطلاعاتی داشته باشید.

افزایش عمر باتری آیفون

عمر باتری همان مدت زمانی است که آیفون شما بدون نیاز به اتصال به شارژ کار می‌کند اما طول مر باتری در واقع مدت زمانی است که باتری نیاز به تعویض پیدا می‌کند و دیگر قابل استفاده درست نمی‌باشد و عملکرد دستگاه را با چالش رو به رو می‌کند. در ادامه به برخی از راهکار هایی که موجب افزایش طول عمر باتری آیفون شما می‌شود، اشاره خواهیم داشت:

 • باتری را تا صد در صد شارژ نکنید یعنی قبل از اینکه به عدد صد بر روی صفحه برسد، شارژر را خارج نمایید و این از اصلی ترین نکات در رابطه با افزایش عمر باتری آیفون بوده است.
 • برای اینکه آیفون خود را به شارژر متصل کنید، هیچگاه منتظر نمانید که حتما به صفر در صد مطلق برسد.
 • در هیچ صورتی آیفون خود را در محیط هایی با دمای بالا مانند درون دستگاه سولار بدن و …. و همچنین محیط های سرد نگاه ندارید.
 • در صورتی که دستگاه خود را به شارژر متصل کردید، تا اتمام فرآیند شارژ، با آن کار نکنید.
 • شاید این مورد را ندانید اما شارژر های فست، به مرور طول عمر باتری آیفون را کاهش می‌دهند، به همی دلیل سعی کنید تا جای ممکن از فست شارژ ها استفاده نکنید.
 • یکی از مواردی که اغلب افراد به آن توجه نمی‌کنند، این است که در زمان اتصال به شارژر، کاور آیفون خود را خارج نمی‌کنند و این باعث می‌شود که دمای دستگاه حین شارژ افزایش یابد و ظرفیت باتری نیز تغییر کند، و نکته کلیدی اینکه برای افزایش عمر باتری آیفون باید از افزایش دمای آن جلوگیری نمایید.
 • در صورتی که از سرویس های بلوتوث، گوگل مپ، وای فای، داده همراه و … استفاده نمی‌کنید، حتما آن ها را خاموش نمایید.
پیشنهاد ما برای مطالعه:   افزایش سرعت اینترنت adsl

تست سلامت باتری آیفون

اغلب کاربرانی که از آیفون استفاده می‌کنند با قابلیت تست سلامت باتری آشنا هستند اما معدود افرادی هنوز نحوه استفاده از این قابلیت را نمی‌دانند.

افزایش عمر باتری آیفون

ماهیت این قسمت اینگونه است که حداکثر ظرفیت و حداکثر عملکرد آیفون را نشان می‌دهد و حتی جالب است بدانید که می‌توان از این طریق دریافت که عملکرد آیفون شما کند شده یا همانند سابق است و اگر موارد افزایش عمر باتری آیفون را به خوبی پیاده نمایید باتری هلت دستگاهتان به عدد صد نزدیک تر خواهد بود.

برای استفاده از این بخش باید به تنظیمات دستگاه خود بروید و باتری را انتخاب نمایید و سپس battery health را انتخاب کنید و ظرفیت باتری خود را ببینید.

سلامت باتری آیفون تا چند درصد خوب است؟

مطابق با توضیحات ارائه شده از جانب شرکت اپل، معیار سنجش بر اساس ظرفیت باتری نسبت به زمانی است که باتری نو بوده و هرچه این میزان ظرفیت کمتر باشد، فاصله بین نیاز به هر بار شارژ کردن نیز کمتر و نزدیکتر به هم می‌شود. هرچه به صد در صد نزدیکتر باشید، به این معناست که باتری سالم تری دارید.

چرا طول عمر باتری آیفون کاهش می‌یابد؟

به طور کلی شش مورد که در خصوص افزایش عمر باتری آیفون بدانید زیرا این عوامل دشمنان باطری هستند:

 • داشتن اپلیکیشن های زیاد و اضافی
 • وجود اپلیکیشن هایی با حجم های بسیار سنگین
 • افزایش بیش از اندازه دمای گوشی
 • سرد و گرم شدن دمای دستگاه
 • طولانی شدن زمان شارژ
 • پوشش دهی ضعیف آنتن

خرید شارژر آیفون موثر در افزایش عمر باتری آیفون 

امروزه بسیاری از افراد از شارژر های فست برای گوشی آیفون خود استفاده می‌کنند که بی نهایت بر کاهش طول عمر باتری تاثیر می‌گذارد.

پیشنهاد ما برای مطالعه:   راهنمای خرید لوازم جانبی موبایل پرداخت درب منزل

عملکرد شارژر فست اینگونه است که باتری را زودتر از موعد استاندارد شارژ می‌کند و این برای باتری آیفون شما مناسب نیست. شارژر های اصل آیفون اینگونه تولید می‌شوند که بعد از گذشت چندین سال به طور خودکار به طبیعت بر می‌گردند و قابل بازیافت هستند.

برای افزایش عمر باتری آیفون و سلامت آن به خطر نیفتد، حتما از اصالت شارژر خریداری شده اطمینان حاصل کنید زیرا تنوع کابل شارژ ها بسیار بالاست، در اینجا امکان خرید شارژر آیفون در کیفیت اصلی برای کاربران مهیا شده است.

انواع شارژر اپل

شارژر های اپل دارای تنوع بسیاری هستند که باید هنگام خرید حتما به اورجینالی برند اپل دقت شود. ناگفته نماند که میزان هزینه ای که باید برای شارژر های اصل اپل بپردازید کمی بالا بوده اما مسئله این است که شارژر اصل برای آیفون از اهمیت زیادی برخوردار است.

شارژر های اپل در مدل های دیواری، یو اس بی پاور، شارژر فندکی، کبل شارژ های لایتنینگ و مدل های دیگر تولید می‌شوند. بعضی از این شارژر ها دارای دو پین بوده و برخی دیگر سه پین دارند که به جز کشور سازنده، هیچ تفاوتی میان آن ها وجود ندارد، اما برای افزایش عمر باتری آیفون خود حتما از شارژر اصلی استفاده نمایید.

تشخیص باتری اصلی آیفون از تقلبی

گاهی ممکن است برای برخی افراد پیش آید که عمر باتری آیفون، به انتها برسد و به دلیل عملکرد نامناسب دستگاه، نیاز به تعویض باتری باشد. در این صورت فرد باید حتما باتری دیگری را جایگزین باتری قبلی و اصلی آیفون خود کند اما چگونه باید یک باتری اصل خریداری کنید و باتری تقلبی را به اشتباه نگیرید؟

افزایش عمر باتری آیفون

همانطور که می‌دانید گوشی های کپی آیفون نیز همانند سایر برند ها تولید می‌شود و در بازار سیاه به فروش می‌رسد. حال امروزه شارژر های تقلبی نیز تولید می‌کنند که اغلب کاربران نمی‌توانند آن ها را از اصل تشخیص دهند.

حتما این نکته را به یاد داشته باشید که تعویض باتری آیفون خود را تنها به نمایندگی های اپل بسپارید و در مراکز تعمیراتی موجود در بازار این کار را انجام ندهید. توجه کنید که باتری های آیفون در نسخه کپی، دارای چاپ حرارتی بر سطح بدنه خود هستند.

در باتری های تقلبی، نقاط اتصال دهنده باتری لحیم نیستند و نقطه های کوچکی در آن ها دیده می‌شود که در واقع پین تقویت کننده در کانتور هستند در کنار افزایش عمر باتری آیفون به این شاخصه ها نیز دقت نمایید.

امتیاز شما
‫0/5 ‫(0 نظر)